fbpx

Nove velike porudžbine za kiperske poluprikolice Schwarzmüller

U poslednjih nekoliko godina i u Srbiji raste potražnja za poluprikolicama najvećim delom zbog intenziviranja građevine

Od 2014. godine, kada u portfoliju nije bila zastupljena nijedna kiperska poluprikolica, renomirani austrijski proizvođač priključnih vozila Schwarzmüller postigao je da u 2021. prodaja ovih vozila čini više od 50% ukupnog plasmana svih poluprikolica i prikolica. Novom poslovnom politikom grupacije, realizovana je uspešna preorijentacija, pa je prodajni i proizvodni fokus, sa vozila za dugolinijske prevoze, usmeren na takozvana infrastrukturna – poluprikoilice i prikolice za teške transporte u građevinarstvu, putnoj privredi, šumarstvu i drvnoj industriji i za specijalne, vangabaritne terete.
U poslednjih nekoliko godina i u Srbiji raste potražnja upravo za ovakvim priključnim vozilima, najvećim delom zbog intenzivne izgradnje puteva, stambenih i poslovnih objekata, što je uslovilo i veću potrebu za prevozom građevinskih materijala, prvenstveno peska, šljunka i kamenih agregata ali i zbog premeštanja zemljanih nanosa.
Za ove namene Schwarzmüller ima široku paletu kiperskih poluprikolica, među kojima su najtraženije celočelične, s tovarnom „kadom“ napravljenom od Hardox čelika HB450 i to u dve varijante: standardnoj, s debljinom poda od 5 mm (opciono 6 mm) i debljinom zidova 4 mm i pojačanom, s debljinom poda 8 mm i zidova 6 mm. Zapremina tovarnog prostora može da iznosi od 24 do 33 m3, dok najmanja sopstvena masa od 5,8 tona pa na dalje (u zavisnosti od zapremine i verzije „kade“) omogućava veliku korisnu nosivost.
Šasija ovih poluprikolica je potpuno zavarena i izrađena od specijalne legure čelika Naxtra, koju odlikuje izuzetna čvrstoća i lakoća. „Zavarena konstrukcija ovu familiju poluprikolica čini najstabilnijom i najotpornijom na teške utovare i uslove rada“, kaže direktor Schwarzmüller Srbija, Siniša Stanojević.
Ove poluprikolice se stanardno opremaju moćnim i pouzdanim hidrauličnim cilindrima visokog pritiska (maksimalno 250 bara) poznatih proizvođača: Hyva i Binotto. U standardnoj specifikaciji su podizna osovina  (nosivost po osovini 9 t, ukupno 27 t za sve tri), već tradicionalno iz programa SAF Holland) i pojačane potporne „noge“ koje pružaju mogućnost da se poluprikolica može raskačiti od tegljača i kad je potpuno natovarena (iz programa kompanije Jost).
Svoje liderstvo na tržištu Srbije u ovom programu Schwarzmüller je potvrdio i nedavnom isporukom 15 vozila za poznatu domaću građevinsku kompaniju, što ilustruje i nekoliko fotografija snimljenih pre nego što su krenule na prve vožnje.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Daimler najavio velike investicije u autonomne kamione

Daimler je na CES 2019 predstavio novi Freightliner Cascadia, i iskoristio priliku da najavi ...

Ford Transit Courier s popustom od 1.670 evra

Grand Motors, ovlašćeni uvoznik, prodavac i serviser Ford automobila i lakih komercijalnih vozila nudi ...

Visinski rekord za Mercedes Unimog

Popeti se vozilom na 6.694 metra nadmorske visine nema neku preveliku svrhu osim ako ...

Dizelima stiže kraj i u kamionima

Iako deluje da se smanjenjem zagađenja bavi samo u domenu putničkih vozila, i dizelima ...

Iz Stellantisa stižu novi van i kombi

Stellantis je najavio izlazak na tržište nove generacije vozila – mini vana i srednjeg ...

Auger zamenski delovi za komercijalna vozila dostupni i u Srbiji

SDT GROUP je od nedavno uspostavila saradnju i sa renomiranim nemačkim isporučiocem visokokvalitetnih rezervnih ...