fbpx

Ferrariju 512S Modulo vraćen sjaj nakon što se zapalio

Nakon što se zapalio tokom vožnje u Mokaku proteklog leta, Ferrari 512S Modulo koncept je vraćen u prvobitno stanje 

James Glickenhaus, prvi čovek američkog proizvođača sportskih automobila i trkačkog tima Scuderia Cameron Glickenhaus, ima meko srce prema retkim automobilima, među kojima je i Ferrari 512S Modulo. Međutim, za razliku od većine drugih kolekcionara, Glickenhaus zapravo vozi svoje dragocene automobile.

Tokom vožnje 512S Modula ulicama Mokana proteklog leta, zadnji deo automobila se zapalio. Glickenhaus je rano primetio požar, ugasio ga, i nastavio svoju vožnju. Srećom, Ferrari 512S Modulo je sada vraćen u svoje prvobitno stanje. Glickenhaus je podelio slike na socijalnim medijima na kojima se vidi sveže ofarban automobil.

Šta je uzrokovalo požar? Glickenhaus je tada napisao da je za požar kriv nestandardni izduvni sistem, napravljen od strane dobavljača koji svoj posao nije uradio kako treba. Kada je Glickenhaus kupio svoj Modulo 2014. godine od Pininfarine, automobil nije bio u voznom stanju, a jedan od delova koji je bio potreban da se vrati na put bio je upravo izduvni lonac.

Modulo je Ferrarijev koncept koji je u život došao krajem 1960-ih godina, a prvi javni nastup napravio 1970. godine na Sajmu automobila u Ženevi. Njegov dizajn potpisao je čovek pod imenom Paolo Martin, Pininfarinin dizajner iz tog doba, koji je upotrebio platformu Ferrari 512 S trkačkog automobila kao osnovu Modula. Neobične 24 rupe u poklopcu motora dizajnirane su da puštaju vazduh u 5.0 litarski V12 motor sa 550 KS.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Carlos Ghosn uzvraća udarac – tuži Nissan i Mitsubishi

Carlos Ghosn koji je pod optužbama za finansijske malverzacije, odlučio je da uzvrati udarac ...

KAMAZ i 15. put pobedio na reliju Dakar

Posada Eduarda Nikolaeva iz već legendarnog KAMAZ-mastera pobednik je relija Dakar-2018 Posada Eduarda Nikolaeva ...

I legenda dobila elektro motor

Jaguar E-type, kojeg je Enzo Ferrri proglasio najlepšim automobilom na svetu, dobio je svoje ...

Volkswagen Grupa odustaje od gradnje nove fabrike?

Volkswagen Grupa razmišlja o potrebi gradnje nove 2 milijarde evra vredne fabrike u Wolfsburgu ...

Hyundai testira novi i30 TCR u Španiji

Hyundai Motorsport je započeo testiranje sledeće generacije i30 TCR, novog trkačkog automobila, stvorenog da ...

Enterijer Audija Q6 e-tron je otkriven

Enterijer Audija Q6 e-tron je otkriven, dosta pre nego što će biti otkriven eksterijer ...