fbpx

Alpine ulazi i u WEC i to u LMP1 klasu

Samo što je objavljeno da Renault F1 tim postaje Alpine Formula 1 tim, stigla je još jedna zanimljiva vest iz renaultove sportske marke

Pre nekoliko dana smo saznali da će od iduće sezone fabrički tim Reanult Formula 1 postati Apine Formula 1 Team, stigla je nova vest. Marka Alpine nastupaće i u WEC-u, Svetskom šampionatu izdržljivosti, i to u najjačoj LMP1 klasi od 2012. godine.
LMP1 klasa će se takmičiti uporedo sa novom LMH ( Le Mans Hypercars) klasom za koju su se za sada prijavili Toyota i Scuderia Cameron Glickenhaus, dok Peugeot priprema svog predstavnika za 2022. Renault je objavio da će u WEC sezoni 2021. nastupati pod imenom Alpine Endurance Team, sa LMP1 bolidom baziranim na Oreca šasiji sa Gibson pogonskom jedinicom. U osnovi Apine tim će preuzeti Rebellion R13, koji je Oreca pripremila za švajcarski tim Rebellion Racing, koji se povukao iz WEC šampionata. U svom saopštenju, Renault koji iza marke Alpine navodi da se razmatra potencijalna sinergija između Formule 1 i WEC-a.
Marka Alpine će biti jedina koja će nastupati u obe najviše kategorije automobilskih takmičenja, što potvrđuje i odlučnost šefa Renault Grupe Luca de Mea da pruži priliku sportskoj marci koja nije imala najbolji start na tržištu. Šta više, uz najnovije vesti sasvim je realno očekivati da se uz za sada jedini model Alpine A110 pojavi novi model, koji će najverovatnije biti iz sportskog SUV segmenta.
Marka Alpine je i do sada bila prsutna u Šampionatu izdržljivosti, ali u nižoj LMP2 klasi, sa timom Signatech, sa koji će se saradnja i nastaviti ali u LMP1.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Formula 1 – Hamiltonov bolid je pod istragom

Nakon Hamiltonove dominacije u kvalifikacijama za sprint trku, još nije sve završeno, bolid Mercedes-AMG ...

Lamborghini Urus premašio sva očekivanja

Prema rečima direktora Lamborghini-a, potražnja SUV modela Urus je premašila sva očekivanja Lamborghini Urus ...

Ko prvi devojci – njemu Audi e-tron quattro

Posle silnih električnih koncepta od strane VW grupe u poslednjoj deceniji, došao je i ...

Fiat Punto prvi automobil sa nula zvezdica na Euro NCAP-u

Aktuelni Fiat Punto, model koji je krenuo u prodaju još krajem 2005, je prvi ...

Bugatti Tourbillion je remek-delo

Bugatti Tourbillion je remek-delo i to ne samo po pitanju izgleda nego cele konstrukcije ...