fbpx

Centar za energetsku efikasnost i održivi razvoj (CEEFOR) prva je kompanija u Srbiji koja je ugradila elektropunjač za vozila u svojim poslovnim prostorijama, čime se upisala na svetsku mapu stanica za punjenje električnih automobila.

Ovaj punjač se pridružio infrastrukturi za punjenje električnih vozila u Srbiji kao jedan od prvih uređaja ove namene instaliran u poslovnoj zgradi, prenosi agencija Tanjug.
Punjač poseduje priključak tipa 2 sa kapacitetom snage od 22kW i registrovan je na gotovo svim evropskim mapama sa stanicama za punjenje električnih vozila, a lokacija punjača se može videti na sajtovima i aplikacijama: openchargemap.org, www.plugshare.com.
Miloš Kostić, koordinator u kompaniji Ceefor, kaže da je uprava napravila ovaj pionirski potez, jer želi da učestvuje u tranziciji mobilnosti i na taj način doprinese zaštiti životne okoline.
„U narednom periodu u planu je i nabavka malog električnog automobila za potrebe kompanije“, otkriva Kostić, prenosi agencija Tanjug.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Drugi od tri osnivača Faraday Future-a napustio poziciju

Faraday Future se našao u vrlo nezavidnoj poziciji, usled, kako finansijskih, tako i promena ...

Alonso završio 16. svoj prvi rally-raid nastup za Toyotu

Fernando Alonso je završio svoj prvi rally-raid nastup za Toyotu na 16. mestu sa ...

Predstavljen Mercedes-Benz CLA

Mercedes-Benz je u Las Vegasu predstavio novi CLA, i potvrdio da ne odustaje od ...

Kia zabeležila rekordnu prodaju u Evropi

Kia Motors je u 2017. godini u Evropi prodala najviše vozila do sada, a ...

Volkswagen Arteon osvežen i dobio Shooting Brake verziju

Volkswagen je predstavio osveženi Arteon koji je dobio i novu Shooting Brake verziju, plug-in ...

Mercedes otkrio enterijer nove C-Klase

Mercedes otkrio enterijer nove C-Klase, tri dan pre zvanične svetske premijere novog modela koji ...