fbpx

GM je nedavno predstavio svoju novu liniju srednje teretnih vozila, koja deli jedan detalj sa Chevroletovim automobilom visokih performansi

Foto: GM

GM je nedavno predstavio svoju novu liniju srednje teretnih vozila, pod oznakama Silverado 4500HD, 5500HD, and 6500HD, nakon gotovo 10 godina odsutnosti. Detalj koji većina verovatno nije zapazila je takozvani „flowtie“, odnosno veliki šuplji Chevrolretov znak u sredini maske hladnjaka. „Flowtie“ je svetlost dana ugledao pre nekoliko godina na modelu visokih performansi, Camaru Z/28.

2015 Camaro Z/28, foto: GM

Ovaj znak je nastao iz potrebe za više vazduha u motornom prostoru, pa je od tradicionalnog Chevroletovog znaka ostao samo hromirani spoljašnji deo. Ovim potezom, Chevroletovi inženjeri su omogućili motoru niže temperature ulja i rashladne tečnosti tokom duže upotrebe automobila na trkačkoj stazi. Trenutno, jedino Camaro ZL1 dolazi sa „flowtie“ znakom.

2018 Camaro ZL1, foto: GM

Prilikom testiranja Camara Z/28, inženjeri su primetili da bi tradicionalna Chevroletova „mašna“ odvraćala vazduh od hladnjaka, što bi potencijalno uticalo na hlađenje motora tokom teže upotrebe.

Foto: GM

Chevroletovu novu liniju srednjih teretnih vozila pokreće 6.6 litarski V8 Duramax turbo dizel koji proizvodi 350 KS i 950 Nm obrtnog momenta, a uz to i puno toplote. Kako bi omogućili maksimalan protok vazduha, inženjeri su „zavirili u kutiju sa delovima Camara“. Menadžer dizajna, Kevin O’Donnell, je naveo u saopštenju: „Flowtie je elegantno rešenje. I obavljaće posao na Silveradu istim načinom kao što to radi kod Camara“.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Alfa Romeo tvrdi da ne žele svi džinovske ekrane

Alfa Romeo tvrdi da ne žele svi džinovske ekrane niti tronedeljnu vremensku prognozu u ...

Električni automobili će imati sve manju autonomiju!?

Markus Duesmann CEO Audija izneo je zanimljivi postavku koja na drugi pogled ima mnogo ...

Alfa Romeo Giulia ostaje u proizvodnji

Alfa Romeo Giulia ostaje u proizvodnji i to mnogo duže nego što su prvobitni ...

Otkrivena nova Porsche Panamera treće generacije

Otkrivena nova Porsche Panamera koja u trećoj generaciji donosi novi stil, snažnije motore i ...

Renault brine za bezbednost naše dece

Održanom edukacijom na temu bezbednosti dece u saobraćaju u beogradskoj osnovoj školi Danilo Kiš ...

Volkswagen Amarok spreman za premijeru

Volkswagen Amarok znatno veći od prethodnika spreman je za premijeru koja je zakazana za ...