fbpx

Autonomni Ford Mustang iz 1965. će voziti Goodwood Hillclimb

Ford Mustang iz 1965. godine, opremljen autonomnim tehnologijama, pokušaće sam da odveze brdsku trku na Goodwood festivalu brzine

Foto: Siemens UK

Ford Mustang iz 1965. godine, opremljen autonomnim tehnologijama, pokušaće sam da odveze brdsku trku na Goodwood festivalu brzine. Automobil je rezultat saradnje Siemensa i Univerziteta u Krenfildu iz Velike Britanije.

Foto: Siemens UK

Tim je u ovog Mustanga integrisao mnoštvo senzora i kontrolnih algoritama koji će ga navoditi na stazi dugoj 1.86 km. Tehnologija za skeniranje lokacije iz Bentley Sistema pruža 3D sken staze u odnosu na poziciju automobila. Na sivom eksterijeru Mustanga se nalaze Siemens i Cranfield oznake, kao i plave “reli” linije.

Foto: Siemens UK

Broj 25 i “Silver Jubilee” označavaju 25. godišnjicu Goodwood festivala brzine. Autonomni Mustang će svoj prvi pokušaj napraviti danas, 12. jula, odnosno prvog dana Goodwooda. Nakon toga, automobil će nastaviti da vozi po stazi dva puta na dan do zatvaranja događaja 15. jula.

Foto: Siemens UK
  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Volkswagen otkrio Nivus novi Coupe-SUV

Volkswagen je predstavio svoj novi kompaktni Coupe-SUV Nivus, koji će do kupaca u Evropi ...

Nova generacija Audija R8 stiže 2020., bez SUS motora?

U najnovijem izveštaju se navodi da je Audi Sport ipak odlučio da će biti ...

Novi Nissan X-Trail konačno stiže u Evropu

Novi Nissan X-Trail je u SAD predstavljen pre skoro dve godine, a na jesen ...

F1 motor najekonomičniji na svetu

Da li znate koliko raspoložive energije iz goriva vaš automobil pretvori u rad, odnosno ...

Tesla pokrenuo odsek za osiguranje vozila

Ne dešava se retko da Tesla odluta od svog glavnog automobilskog biznisa, pa najnovija ...

Hamilton deklasirao konkurenciju

Lewis Hamilton je osvojio pol poziciju na otvaranju sezone toliko uverljivo, da se možemo ...