fbpx

Audi AI:Trail Quattro Concept – ekstravagantno gledanje u budućnost

Egzotični koncepti nisu strani za Audi, a u Frankfurtu je predstavljen AI:Trail Quattro Concept

Foto: Audi

Iza komplikovanog imena AI:Trail Quattro Concept, Audi predstavlja komplikovano, ali ozbiljno terensko vozilo. Iako se može diskutovati da li je uopšte zamišljeno za zemlju ili neku drugu planetu, ovo je u osnovi bagi sa četvora vrata i pogonom na svim točkovima, ali, jako, jako maštovito.

Foto: Audi

Audi tvrdi da ima vanserijske terenske sposobnost ali i potpuno autonomnu vožnju koju kombinuje sa “offroadingom”.

Foto: Audi

Zapravo, ovo je malo vozilo koje se dužinom uklapa u C segment. AI:Trail Quattro Concept je dug 4.15 metara, ali je sa svojih 2.15 ekstremno širok, a uz to je postavljen na točkove od 22” i visokoprofilne terenske pneumatike. Rezultat je 34 cm klirensa od tla i prelazak vodene prepreke dubine 50 cm.

Foto: Audi

Masa mu je ozbiljna, čak 1.750 kg, što ne treba da čudi, a nije čak n previše, obzirom da je ovo potpuno električno vozilo. Svaki točak ima svoj elektromotor sa direktnim pogonom, koji u zbiru isporučuju 429 KS i 1.000 Nm maksimalnog obrtnog momenta. Litijum jonska baterija je velika, smeštana u pod vozila i donosi mu autonomiju i do 500 kilometara u normalnoj vožnji i do 250 kilometara u terenskoj vožnji.

Foto: Audi

Audi među podacima dodaje i da se u praksi može voziti praktično samo sa delom raspoložive snage, što nagoveštava da bi se ovakav sistem sa selektivnim pogonom mogao pojaviti u nekom od e-tron modela koji su već na putu ka serijskoj proizvodnji.

Foto: Audi

AI:Trail Quattro za vožnju asfaltom ima potpuno autonomnu vožnju Level 4, dok je u terenskoj vožnji spušta na Level 3, pa, u osnovi, zbog toga ima upravljač i nožne komande.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Da li znate ko i kada je napravio prve livene aluminijumske naplatke?

Liveni aluminijumski naplatci postali su gotovo neizostavni deo putničkih pa i teretnih vozila. A ...

Toyota predstavila Aygo X prologue, svoju viziju A segmenta

Za Toyotu ime Aygo je oduvek simbolizovalo ličnu slobodu i mobilnost. Sada najavljuje novi ...

Cupra predstavila električni SUV Tavascan

CUPRA je premijerno predstavila 100% električni SUV Cupe Tavascan i dostiže rekordne prodaje CUPRA ...

Formula 1 – VN Sao Paula Russelu

Formula 1 je svoju pretposlednju trku sezone imala na stazi Interlagos u Brazilu a ...

Novi vizuelni identitet Toyote

Toyota predstavlja svoj novi dizajn brenda u Evropi, s izmenjenim rešenjem logotipa marke i ...

Mitsubishi uz Renault ipak ostaje u Evropi

Počevši od 2023., Renault će za Mitsubishi Motors proizvoditi dva sestrinska modela koja će ...