fbpx

Bautista sledeće godine na WSBK Hondi

Spekulisalo se, a sada je i zvanično potvrđeno – Alvaro Bautista je prešao u HRC

Foto: WSBK

Nedavno je Ducati objavio da Alvaro Bautista neće biti deo fabričkog tima za 2020. ali nije zvanično objavljeno gde Španac odlazi, osim da je dobio ponudu koja se ne može odbiti. Spekulisalo se da je u putanju fabrički tim Honda, ali tek sada je zvanično i potvrđeno.
Gotovo cele sezone javna je tajna da poprilično nekonkurentna Honda priprema nešto ozbiljno, tačnije, ozbiljno na nivou na kojem Marquez dominira u Moto GP šampionatu. Uz priče o potpuno novom fabričkom Superbike motociklu, pominjalo se i da je poznata marka zainteresovana za vrhunski vozačku postavku. Sada je došao kraj spekulacijama. Zapravo, ispostavilo se da su bile potpuno istinite. Honda će na prvoj trci WSBK šampionata 2020. startovati sa potpuno novim motociklom, velikim ambicijama i Alvarom Bautistom kako prvim vozačem tima HRC. Iako je Bautista popustio u formi tokom drugo dela sezone, jasno je da je njegov impozantan skor od 15 pobeda u prvoj Superbajk sezoni nešto što se traži. Fabrički tim Honda, podržan od strane HRC-a je po svemu sudeći odlično radno mesto za vozača koji je bio šampion sveta u 125 ccm još 2006.

Foto: Ducati Racing

Bautista ne krije zadovoljstvo ponudom i prelaskom u novo Honda Superbajk tim: „ Verujem u novi projekat HRC-a. Žele da se vrate kao potpuno fabrički tim i ne kriju ambicije, a mene to samo motiviše. Priključivanje HRC-u je veoma važno, ali će izazov u odnosu na ovu sezonu biti potpuno drugačiji. Iskoristiću sve svoje znanje i iskustva iz moje jedne sezone u Superbajku, da razvijem motocikl, i, nadam se, pobeđujem“.

Foto: Ducati

Bautisti razvoj motocikla nije stran. To je radio dve sezone za Moto GP tim Aprilia Gresini, pre nego što je počeo da vozi za tim Angel Nieto Ducati i redovno završava u prvih osam. Za još uvek tekuću WSBK sezonu, Bautista je radio na razvoju potpuno novog Panigale V4 R, što se pokazalo kao ključno za brilijantne rezultate. „Sa Honda WSBK motociklom od nule, i osećam se kao važan deo celog projekta“, kaže Bautista. Predsednik HRC-a Yoshishige Nomura ne krije zadovoljstvo zbog dovođenja Bautiste, kako kaže, brzog i iskusnog Moto GP vozača, sposobnog da mnogo doprinese u izazovu kakav je WSBK.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

MotoGP – Bagnaija pobednik, Marquez šampion

MotoGP – Bagnaija pobednik, Marquez šampion sveta u povratku koji će biti upisan u ...

Aston Martin i Brough Superior predstavili umetnost na dva točka

Aston Martin se udružio sa firmom Brough Superior kako bi lansirao motocikl sa 180 ...

Valentino Rossi ponovo pozitivan na Covid – 19!?

Iako tim Yamaha MotoGP Racing još nije potvrdio, pojavila se vest da je Valentino ...

Da li Bautista gubi ovogodišnji WSBK šampionat?

Nakon niza od 11 uzastopnih pobeda, Alvaro Bautista je delovao nedodirljivo, a sada deluje ...

MotoGP – Bagnaiji pobeda u Maleziji

MotoGP – Bagnaiji pobeda u Maleziji u trci koja je vožena na stazi Sepang ...

MotoGP – novi ECU stiže na Red Bull Ring

MotoGP – novi ECU stiže na Red Bull Ring i trebao bi vozačima doneti ...