fbpx

BMW predstavio Seriju 2 Gran Coupe

BMW je predstavio Seriju 2 GC (Gran Coupe) koja će pokušati da parira Mercedesu CLA

Foto: BMW

BMW je predstavio svoju prvu Seriju 2 Gran Coupe, kojom će pokušati da parira Mercedesu CLA. Kompaktna kupe-limuzina sa četvora vrata se smešta između Serije 1 i Serije 3. Serija 2 GC duga je 4.526mm, a međuosovinski razmak je 2.670mm. Iako ima nisku formu kupea, ovaj model je, prema navodima fabrike, i funkcionalan i praktičan uz prtljažnik zapremine 430 litara.

Foto: BMW

Pogon su jedan dizel i dva benzinca. Pod oznakom 218i kupci će dobiti trocilindarski benzinac od 140 KS, oznaka 220d znači četvorocilindaski dizel od 190 KS, a najsnažnija i najsportskija verzija je M235i xDrive, koja nema šest nego četiri cilindra, i sa 306 KS najsnažniji je četvorocilindraš iz Minhena.Verzija 228i xDrive sa 231 KS biće rezervisana samo za prodaju u Americi. Serija 2 GC ima prednji pogon, a xDrive, koristi i ARB sistem uveden u hibridnom i3s, a zadužen je za kontrolu proklizavanja i poboljšanje trakcije. Osmostepeni automatski menjač je standardni za sve pogonske opcije.

Foto: BMW

Kupcima će biti ponuđeno pet osnovnih pakata opreme: Basic, Advantage, Sport Line, Luxury Line i M Sport, a u enterijeru će se, opciono, naći sve digitalne i elektronske asistencije koje BMW ima u svojoj ponudi, kao što je Live Cocpit a instrument tablom od 10,2” i ekranom multimedije takođe od 10.2”. Među opcijama je i HUD dijagonale čak 9.2”.
Premijera BMW-a Serije 2 GC biće u Los Anđelesu u novembru, a početak prodaje najavljen je već za sam početak sledeće godine.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Dakar reli se seli u Saudijsku Arabiju

Kao što se već moglo videti, Dakar reli je bio sve manje dobrodošao u ...

Formula 1- nova pravila, nove nade, nove boje

Još malo pa će se i zatišje u Formuli 1 završiti. Počela su predstavljanja ...

Alonso u Toyoti TS050 za 2018.

Fernando Alonso nastavlja pripreme za nastupe u WEC šampionatu za TOYOTA GAZOO Racing Dvostruki ...

Donald Tramp preti porezom na uvoz evropskih automobila

Predsednik SAD, Donald Tramp, je izjavio da će uvesti porez na uvoz evropskih automobila, ...

Formula 1 – Norris pobednik VN Meksika

Formula 1 – Norris pobednik VN Meksika i to trkom bez greške u kojoj ...

Nemačka naredila opoziv Cayenne-a

Nekoliko hiljada Cayenne-a biće opozvano u servise po nalogu Nemačke, nakon što je utvrđeno ...