fbpx

Hyundai Kona Electric postilga autonomiju od 1.000 kilometara

Hyundai KONA Electric postigla rekord dometom od 1.000 km samo sa jednim punjenjem baterija

Tri vozila električnog modela Hyundai Kona testirana su nedavno na nemačkoj trkačkoj stazi Lausitzring. Ovaj test je dokazao da je svako testirano vozilo u mogućnosti da pređe granicu dometa od 1.000 kilometara sa samo jednim punjenjem baterija. Zvanična autonomija automobila voženih na stazi Lausitzring je 484 km. Vozači nisu izabrani na neki poseban način, vozila su testirali test vozač magazina Autobild, tehničari iz postprodajne službe Hyundai Motor Deutschland i zaposleni kompanije.
Hyundai Kona Electric, sa elektromotorom snage 150 kW i baterijom kapaciteta 64 kWh, prema standardu merenja WLTP, obezbeđuje autonomiju od 449 kilometara. Ipak, test je dokazao da ovi automobili mogu da pređu daleko veći broj kilometara. Na vozila su montirani pneumatici Nexen Nfera SU1 dimenzija 215/55 R17 sa niskim otporom kotrljanja, upaljena dnevna LED svetla, posade nisu koristile klimatizaciju, a ostala podešavanja su zavisila od vozača.
Merač potrošnje električne energije pokazao je prosečnu potrošnju od 6.28, 6.25 i 6.24 kWh/100 km, što je daleko ispod predviđenih 14,7 kWh/100 km po metodici WLTP.
U vožnji se smenjivalo ukupno 36 vozača. Prosečna brzina iznosila je od 29 do 31 km/h. Svaki automobil je prešao preko 1.000 kilometara sa samo jednim kapacitetom baterija. Iako deluje da je ovo prilično spor tempo vožnje, u pitanju je prosek koji se često postiže u gradskom i prigradskom saobraćaju sa ograničenjem brzine do 40km/h.
Prodaja modela KONA Electric, kompanije Hyundai Motor Company premašila je nedavno cifru 100.000 prodatih jedinica, od toga tri četvrtine van Koreje. Kumulativna prodaja KONA Electric dostigla je 103.719 jedinica 30. juna – nešto više od dve godine od predstavljanja modela u martu 2018.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Formula 1 – Verstappen najbrži u kvalifikacijama u Imoli

Formula 1 – Verstappen najbrži u kvalifikacijama u Imoli, a u prvom startnom redu ...

Unapređen je Mercedes‑AMG GT 4‑Door Coupé

V8 modeli Mercedes‑AMG GT 4‑Door Coupé dodatno su unapređeni i dostupni za naručivanje a dobili su veću ...

Smart #1 stiže 2023. godine kao električno vozilo

Smart #1 je prvi model iz zajedničke kompanije koju su osnovali Geely Mercedes-Benz, a ...

Lotus Evija stigla sa 2.000 KS!

Da li je otvoren potpuno novi front hiper snažnih i hiper skupih automobila? Nakon ...

Red Bull – od očaja do pobede

Velika nagrada Kine, trka iz dva poluvremena i pobeda onome ko je skoro ispao ...