fbpx

Na kraljevsko venčanje u 60 godina starom Rollsu

Dok se većina bavi toaletama i protokolom sa kraljevskog venčanja Princa Harija i Megan Markle, malo ko zna da je mlada stigla u 68 godina starom Rollsu

Foto: YouTube screen shot

Prošlo je još jedno kraljevsko venčanje u Engleskoj. Osim što se ni Princ Hari, a ni njegova izabranica Megan Markle ni najmanje ne uklapaju u britanski kraljevski konzervativizam, svet se ponajviše bavio temama kao što su pitanja da li je venčanica bila ovakva ili onakva, i da li je sve bilo pro protokolu ili mimo njega. Mi se bavimo našim “uglom”, i otkrivamo čime se na ceremoniju dovezla mlada. To je učinila elegantno svakako, i ponajviše tradicionalno. Megan Markle je na svoje venčanje i ulazak u kraljevsku porodicu stigla u Rolls-Royceu Phantom IV, proizvedenom 1950. i to upravo za njenu svekrvu, danas Kraljicu Elizabetu II i njeno venčanje sa Princom Filipom. Naravno, tada je Kraljica Elizabeta II bila princeza. Dakle, automobil je star lepih 68 godina.

Foto: YouTube screen shot

Rolls Royce je od 1950. do 1956. proizveo samo 18 primeraka ovog remek-delu automobilske industrije i istorije. Ovaj model nikada nije ni ponuđen tržištu i bio je namenjen isključivo članovima Engleske kraljevske porodice.

Foto: YouTube screen shot

Poznato je da, od proizvedenih 18 komada, egzistira 16. Povremeno se koristi samo jedan i to ovaj u kojem se dovezla nova Vojvotkinja od Saseksa. Ostalih 15 Phantoma IV nalaze se u muzejima i javnim i privatnim kolekcijama.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Formula 1 – Verstappenu pobeda na VN Azerbejdžana

Formula 1 – Verstappenu pobeda na VN Azerbejdžana sjajn posao Sainza za tim Williams ...

BMW za svoju “Novu Klasu” ima ambiciozne najave

BMW za svoju “Novu Klasu” koja će biti električna i stiže od 2025 najavljuje ...

Novi Hyundai Santa Fe pred premijeru u Ženevi

Pred zvaničnu svetsku premijeru u Ženevi u martu, Hyundai je objavio prve zvanične fotografije ...

Otkriven Dacia Jogger funkcionalni sedmosed

Dacia je predstavila model Jogger sa pet ili sedam sedišta, na novoj platformi i ...

Formula 1 – u trke Formule 1 vratilo se trkanje

Prva trka Formule 1 sa potpuno novim bolidima, nije samo donela Leclerca u Ferrariju ...