fbpx

Blindirani Charger SRT Hellcat sa AWD pogonom postoji!?

Firma Armormax iz Jute je predstavila svoje poslednje blindirano vozilo, a to je ni manje ni više nego Dodge Charger SRT Hellcat

Firma Armormax iz Jute je predstavila svoje poslednje blindirano vozilo, a to je ni manje ni više nego Dodge Charger SRT Hellcat. Charger SRT Hellcat nudi više nivoa zaštite, u zavisnosti od onga što kupac želi, ali opcija koja se jako ističe je AWD pogon. Hellcat modeli, bili Charger ili Challenger, nikada nisu dobili opciju AWD pogona od strane FCA. Armormax navodi da jednostavno može da doda AWD pogon uz blindiranje automobila „kod svoje kuće“. Na kupcu je da samo „otkači kvadratić“, a kompanija se postara da se 707 KS prenese na sva četiri točka, umesto samo na dva.

Ova kompanija takođe ugrađuje policijsko službeno osvetljenje, ojačana stakla, prednji „push bar“, i run flat pneumatike. Blindiranje je dostupno u B4, B5, B6, i B7 nivoima zaštite. Čak i akumulator, hladnjak, rezervoar za gorivo, i centralna upravljačka jedinica su zaštićeni. Nema podataka koliko sva ova zaštita dodaje težine, ali koliko god da je, smo sigurni da Hellcatov V8 sa mehaničkim kompresorom ima snage da se izbori.

Cenovnik se formira pojedinačno za svakog kupca, ali uz sve moguće opcije, a pogotovo AWD sistem, možemo pretpostaviti da je cena “severno” od 100,000 dolara. Cena baznog Charger SRT Hellcata je 65,345 dolara.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Kvalifikacije Formule 1 u Monzi možda zanimljivije od trke

Ako su trke Formule 1 postale dosadne, kvalifikacije mogu da iznenade kao danas u ...

Nova Mazda 3 ugledala svetlost dana

Na L.A. Auto show-u, Mazda je predstavila novu “trojku”, identičnu konceptu prikazanom prošle godine ...

Gordon Murray vraća stare vrednosti automobilu

Gordon Murray je u martu ove godine najavio svoj T.50, a sada dodao detalje ...

Formula 1 – Lando Norris je šampion Sveta 2025.

Formula 1 – Lando Norris je šampion Sveta 2025. godine nakon poslednje trke sezone ...

Konačno je neko izgovorio!

Konačno je neko javno izgovorio da su električna vozila katastofa po planetu. I to ...

Formula 1 – CEO Volkswagena Diess potvrdio ulazak

Za sada ponovo uz “navodno”, Herbert Diess prvi čovek Volkswagena lično je potvrdio je ...