Australijski vozač Toby Price na KTM-u je osvojio Dakar 2019., Husqvarna iznenadila, Honda se obrukala

Ovogodišnji Dakar u konkurenciji motociklista pripao je vozaču KTM-a Tobyju Priceu na KTM-u, kojem je ovo druga pobeda u generalnom plasmanu. Njegov uspeh još je veći ako se zna da je vozio sa nezalečenom povredom ručnog zgloba koju je zaradio krajem prošle godine, tokom priprema za Dakar 2019. Na poslednjoj 10. etapi je pobedio dok je, do danas drugoplasirani, Pablo Quintanilla na Husqvarni bio tragičar dana i zbog pada izgubio više od osam minuta i drugu poziciju.

Ipak, u neku ruku, pravde je zadovoljena, ali se ponovo pokazalo da je KTM nepobediv na Dakaru. Poražavajuće po sve ostale proizvođače zvuči da od 2000. godine, kada je pobedio BMW, nijedna druga marka nije uspela da dođe do pobede.

Šta više, Matthias Walkner je svojom drugom pozicijom samo uvećao trijumf KTM-a. Iako će sigurno dugo patiti zbog propuštenog Pablo Quintanilla je zasluženo zauzeo mesto na podijumu, maka i na najnižoj stepenici, a Husqvarni doneo radost, koju je dopunio i Andrew Short na motociklu iste marke.

Najveći gubitnik ovogodišnjeg Dakara je Honda, koja je došla sa mnogo ambicija, a odlazi bez ičega, sa zvezdama koje su odustajale, motorma koji su se kvarili, i sramotnom penalizacijom od tri časa zbog nedozvoljenih beleški o ruti.

Fabrički tim Yamaha je imao brzinu, ali ne i dovoljno sreće da dođe do plasmana boljeg od pete pozicije Xaviera De Soultraita, obzirom da je Van Beverenu motocikl otkazao dok je bio na dobrom putu da se umeša u borbu za podijum.
Generalni plasman relija Dakar 2019.
| 1 | Toby Price | KTM | 33h57m16s |
| 2 | Matthias Walkner | KTM | 9m13s |
| 3 | Pablo Quintanilla | Husqvarna | 20m46s |
| 4 | Andrew Short | Husqvarna | 44m10s |
| 5 | Xavier De Soultrait | Yamaha | 54m00s |
| 6 | Jose Ignacio Cornejo | Honda | 1h08m06s |
| 7 | Luciano Benavides | KTM | 1h09m10s |
| 8 | Sam Sunderland | KTM | 1h13m34s |
| 9 | Oriol Mena | Speedbrain | 2h08m41s |
| 10 | Daniel Nosiglia | Honda | 2h31m53s |











Show Comments