fbpx

Ogieru WRC pobeda na skraćenom Meksiko reliju

Sebastienu Ogeru je pripala ubedljiva pobeda u Toyoti na skraćenom Meksiko reliju zbog Covid- virusa

Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Sebastienu Ogieru, pripala je ubedljiva WRC pobeda na Meksiko reliju, koji je zbog opasnosti od širenja zaraze Covid-19 virusom skraćen. Ogier je poveo već u petak, prvog dana relija koji se vozio po vrlo visokim temperaturama i u drugi dan ušao sa 13.2 sekunde prednosti ispred Tema Sunninena u M-Sport Ford Fiesti.

Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Drugog dana relija, Ogier je svoju prednost uvećao na 27.8 sekundi prednosti, a organizatori su odlučili da se sa završetkom drugog dana završi i ceo događaj. Naime, većina timova i posada treba da se vrati za Evropu letovima iz Amerike, ali obzirom da su za ponedeljak najavljene zabrane letova, timovi su skraćenjem relija dobili priliku da se vrate kućama.

Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Ogieru je na kraju bilo više nego dovoljno da ostvari svoju šestu WRC pobedu na Meksiko reliju, i po broju pobeda na ovom zahtevnom reliju nadmaši i Sebastiena Loeba, ali i sebi obezbedi prvu pobedu za tim Toyota Gazoo.

Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Drugo mesto pripalo je braniocu titule Ottu Tanaku u Hyundai i20WRC, koji je sjajno vozio, ali je u petak imao manje izletnje, pa je veći deo dana vozio sa sumnjom da je oštetio oslanjanje. Treće mesto na podijumu zauzeo je Teemu Suninen u Fiesti, koji je doneo radost timu M-Sport Ford, obzirom na sve probleme koji uključuju i požar u kojem je izgorela Fiesta Eskapekke Lappija, već na sedmom brzinskom ispitu. Pobednik Švedskog Relija Elfyn Evans je četvrti, a peto mesto zauzeo je Kalle Rovanperä, koji je u Toyoti Yaris WRC debitovao na makadamskom reliju.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Formula 1 – Antonelli pobednik VN Japana

Formula 1 – Antonelli pobednik VN Japana koja je vožena na stazi Suzuka Formula ...

Formula 1 – Norris pobednik VN Monaka

Formula 1 – Norris pobednik VN Monaka koja je za ovu godinu imala dva ...

Volkswagen Grupa prodaje četvrtinu Porschea?

Oko gigantske Volkswagen Grupe često kolaju glasine o mogućim prodajama marki, a najnovija se ...

Porsche predstavio najsnažniji Cayenne do sada

Cayenne Turbo S E-Hybrid je zvanično najsnažniji i najskuplji SUV u ponudi Porschea Porsche ...

6.389,100 evra za Schumacherov bolid

Ferrari F2001 kojim je Michael Schumacher osvojio svoju četvrtu šampionsku titulu prodat je za ...

Audi Urbansphere Concept – najveća kabina ikada

Audi Urbansphere Concept upravo je predstavljen i ima najvćeu kabinu ikada koju je ova ...