fbpx

Perez u Alfu, Vettel u Aston, Kimi u penziju?

Otkaz koji je Ferrari dao Vettelu dobrano je uzburkao vode angažmana u Formuli 1, iako je delovalo da se sve sleglo

Foto: Scuderia Ferrari press office

Otkaz koji je Sebastian Vettel dobio u Ferrariju, uzburkao je vode u Formuli 1. Pravo niotkuda otvorilo se atraktivno mesto u verovatno najtežem ali i najpoželjnijem bolidu. Ferrari je brže bolje angaživao, realno još uvek nedokazanog, Carlosa Sainza na mesto dokazanog četvorostrukog šampiona Vettela. Mladim vozačem, sa dobrim „pedigreom“ i uspešnim i uticajnim ocem, zamenjen praktično veteran, koji je rezultatima i greškama sve manje podsećao na ono što je nekada postizao. Istovreeno, gotovo preko noći su popunjena i novonastala mesta.

Foto: Renault Sport

Ricciardo se za 2021. seli u sedište Sainza u McLarenu, koji uz evidentan napredak koji pokazuje, ali i motore Mercedes-AMG koje će imati od sledeće godine obećava više od Renaulta koji će napustiti nakon samo dve sezone. A u Renault, koji jeste pokazao evidentan napredak, sledeće sezone dolazi veliko ime – Fernando Alonso.

World Copyright: Glenn Dunbar/LAT Photographic ref: Digital Image IMG_8019

Uz Alonsa dolazi veliko iskustvo, dosta novca od njegovih sponzora, ali i dobro poznati težak karakter. Uz to Alonsa u Renaultu očekuje Esteban Ocon, koji je pokazao da ne ume da bude timski igrač, što zvezdi kalibra Alonsa sigurno neće prijati. Kako će Renault zauzdati svoj tandem tek ćemo videti.

Foto: Racing Point

Ostaje deo o kojem se trenutno najviše govori – sudbina Vettela. Nemac trenutno nema radno mesto, ali sve je izvesnije da mu jeste ponuđen angažman za budući fabrički tim Aston Martin, trenutno Racing Point. Samo, da bi Vettel došao, neko mora da ode – Sergio Perez ili Lance Stroll, koji obojica imaju ugovore do kraja sezone 2021.

Foto: Racing Point

Lance Strol je vlasnikov sin, a Perez evidentno iskusniji i bolji vozač. Uz to, Perez je pokazao neverovatnu odanost timu i praktično bio okidač da se nešto korisno dogodi sa timom Force India, a da to nije ključ u bravu. Neko od njih mora da ode. Iako hrabriji u procenama kažu da bi to mogao biti mlađani Stroll, zato što Lawrence Strol u prvom planu ima poslovni uspeh projekta Formule 1 u koji se upustio, teško da će otpustiti svog sina. Izbor za otkaz se svodi na Pereza, a Stroll Sr. mora da aktivira klauzulu o prekidu ugovora do kraja jula, što znači da će se stvari brzo odvijati.

Foto: Racing Point

Po scenariju koji za Formula 1.com predviđa Lawrence Barretto, u Aston Martin dolazi Vettel, Perez dobija otkaz, ali i sedište u Alfa Romeu, a Kimi Raikkonen, sa 41 godinom odlazi u penziju.
Navodno, Perez je već dobio nekoliko ponuda za angažman van i u Formuli 1, a svakako će biti i dobro plaćen zbo raskidanja ugovora. Ako je scenariju o Alfa Romeu tačan, Meksikanac bi se vratio u tim Sauber u kojem je počeo, a osvojio i svoj prvi podijum 2012. Šta više, uz osobinu da izuzetno dobro analizira automobil, i sposobnost da svoja zapažanja prenese inženjerima, Perez bi bio savršen za napredak Alfe, koja je ove sezone u očajnom stanju, a sa svojim sponzorima značajno bi popunio i kasu tima. Perez sa 30 godina bio bi više nego adekvatna zamena sve manje zainteresovanom Raikkonenu, koji i dalje igra svoju igru – ako mi bude zabavno voziću, ako ne bude, neću.

Foto: Scuderia Ferrari press office

Ako Vettel zaista dođe u Aston Martin, očekuje ga bolid koji je pokazao daleko najveći napredak od svih, i trenutno je drugi najbrži iza nedodirljivog Mercedesa. Sad, to što neki tvrde da je ovogodišnji Racing Point napravljen po planovima Mercedesa, ili barem jako pažljivo iskopiran Mercedes, druga je priča, koja će se, po svemu sudeći, nastaviti i u narednoj sezoni.
Do kraja jula meseca više ćemo znati, odnosno do četvrte trke na Silverstoneu. A do tada, svaki od pomenutih vozača mora da se dokazuje i da najbolje od sebe, a pogotovo Perez.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Prikazan je Alpine A424 Beta LMDh prototip

Prikazan je Alpine A424 Beta LMDh prototip kojim će se Renaultova sportska marka takmičiti ...

IAA u Minhenu se približava, ali Covid-19 ograničava

Međunarodni salon Automobila u Minhenu se približava, ali će se po svemu sudeći održati ...

Novi, potpuno električni Volvo EX60

Novi, potpuno električni Volvo EX60 je automobil sa kojim možete da razgovarate i pređete ...

Ford Mustang

Ford Mustang je i dalje zbirno najprodavaniji sportski automobil na svetu u poslednjih 10 ...

Legendarni Renault 4L slavi 60. rođendan

2021. godine se obeležava 60. godišnjicu vozila Renault 4L, neverovatne priče o uspehu, sa ...

Volkswagen počinje prodaju Golfa Alltrack

Volkswagen je otvorio porudžbine za novi Golf Alltrack, koji je snažna kombinacija karavana i ...