fbpx

BMW M Motorsport se vraća na Le Mans!

BMW M Motorsport se vraća Le Mans sa M Hybrid V8 – stigla je vest koja se sa nestrpljenjem očekivala

BMW M Motorsport se vraća Le Mans sa M Hybrid V8! Ova vest se očekivala, ali su je šefovi motorsport programa iz Minhena zadržavali za sebe, tvrdeći da se BMW M Hybrid V8 priprema za IMSA šampionat sportskih automobila koji je vozi u Americi. Sada je zvanično objavljeno da će se BMW M Hybrid V8 itekako naći u još jačoj konkurenciji, WEC – Šamiponatu Sveta u izdržljivosti, a samom tim i na legendarnom maratonu, trci 24 časa Le Mansa i to u klasi hiperautomobila.
Jasno je da se BMW oprezno vraća u trke sportskih automobila, pa će M Hybrid V8 biti detaljno “proveren” tokom IMSA sezone 2023. uključujući legendarni maraton 24 časa Daytone, a nakon toga, godinu dana kasnije, od 2024. ući u WEC i stići na Le Mans u junu te godine.
Potpuno novi BMW M Hybrid V8 po prvi put na stazu Varano de Melegari u Italiji je izašao 25. jula, čime je postao prvi trkački prototip nakon legendarnog BMW V12 LMR iz 1999.
Franciscus van Meel, CEO BMW M GmbH ne krije uzbuđenje celog tima oko povratka u trke izdržljivosti na najvišem nivou nakon dve decenije odsustvovanja.
Fabrički vozači Connor De Phillippi i Sheldon van der Linde su na stazi Varano de Melegari, koja je ujedno i službena test staza Dalare, koja je dobavljač karoserije za BMW LMDh prototip, naparvili prve krugove kako bi proverili funkcionisanje svih sistema. Međutim, za upravljačem BMW M Hybrid V8 će smenjivati i narednih nekoliko dana u intenzivnom razvojnom programu.
BMW M Hybrid V8 će se na Le Mans 2024. vratiti po prvi put, četvrt veka nakon što su Joachim Winkelhock, Pierluigi Martini i Yannick Dalmas pobedili na legendarnoj trci u BMW V12 LMR. Iste godine, ova posada i isti prototip pobedio je i na tci 12 časova Sebringa, na kojoj će sledeće godine debitovati BMW M Hybrid V8

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Dakar reli 2025 – Mini dominantan posle dana odmora

 Dakar reli 2025 – Mini dominantan posle dana odmora i to sa dvostrukom etapnom ...

Osvežena Toyota C-HR – novi motor za više sreće u vožnji

Toyota je blago osvežila svoj kompaktni crossover, ne toliko estetskim izmenama koliko novim i ...

Formula 1 – Mercedesima prvi red na Silverstoneu

Formula 1 – Mercedesima prvi red na Silverstoneu nakon kvalifikacija koje su donele potpuno ...

Kinezi i Musk se bogate a EU kuka

Kinezi i Musk se bogate a EU kuka – francuski ministri pozivaju Evropsku komisiju ...

Formula 1 – Norris pobednik VN Holandije

Formula 1 – Norris pobednik VN Holandije i to nakon dominacije tokom većeg dela ...

Ferrariju 512S Modulo vraćen sjaj nakon što se zapalio

Nakon što se zapalio tokom vožnje u Mokaku proteklog leta, Ferrari 512S Modulo koncept ...