fbpx

BMW je predstavio Seriju 6 Gran Tourismo. Dobro i…? Serija 5 u ovoj “fastback” varijaciji se nija baš proslavila kod kupaca, i da li sada BMW ponovo nudi nešto što baš i nema definisan identitet.

Foto: BMW

Zapravo, BMW je sada samo GT podigao u klasu više i razvukao ga na pet metara! A da se ne zaboravimo, ovo je platforma od Serije 5, ne od serije 7. Doduše, mora se priznati a mu je ovo razvlačenje u dužinu prijalo, pa Serija 6 Gran Tourismo izgleda mnogo bolje od prethodnika Serije 5 GT, sa blago rečeno nezgrapnim stražnjim delom.

Foto: BMW

U entrerijeru, ovo je Serija 5 jedan na jedan. Jedino što je pristup prtljažniku od 610 litara kroz peta vrata lakši, a malo egzotike donosu preklapanje stražnje klupe na dugme. OK, naravno, da tu ništa ne fali a da je spisak dodatne opreme moguće razvući kao roman. Tu je i ogroman 10,25” “televizor” osetljiv na dodir, pa čak i opcioni Head Up ekran i međufaza autonomne vožnje sa brojnim elektronskim asistencijama.

Foto: BMW

Od motora u startu stižu samo tri, kao i opcioni XDrive pogon na svim točkovima. TwinPower Turbo dvolitarski benzinac ima 258KS, a redni 3.0 šestocilindraš 340KS. Kao treći pogon stiže 3.0 dizel sa šest cilindara i 265KS. Perfomansi ovom velikom fastbacku neće faliti, obzirom da i sa najslabijim motorom do 100 km/h stiže za manje od 7 sekundi, a šta god mislili o ovoj karoserijskoj evoluciji, jasno je da će i vozna dinamika biti dostojna marke. Službena premijera biće na salonu u Frankfurtu u septembru, a za sada je najavljena startna cena u Nemačkoj od 62.800 evra.

 

Foto: BMW

 

  • Show Comments

  • Dejan Matić

    Cela GT lijija je toliko ružna da unakažava brend.
    Prva serija 5 GT je zgledala kao Hyundai Elantra iz 2001. godine

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Lexus najavljuje visoke performanse uz LF-Z koncept

Lexus je u martu predstavio elektrfikovani LF-Z koncept i najavljuje zaokret – umesto dosadašnjeg ...

McLaren dobija samo jednog vlasnika

McLaren dobija samo jednog vlasnika i to možda brže nego što je to javnost ...

Nova Dacia Sandero Stepway – sasvim nova priča

Dacia sa dva nova modela stiže pred kupce početkom ove godine, a u salonima ...

Najkorišćenija flota hidrogenske Toyote Mirai na svetu

CleverShatle pružalac usluge deljene vožnje, bez ikakvih problema prešao pet miliona kilometara na vodonik ...

Land Rover Defender iz filma “Spectre” ide na aukciju

Jedan od publici najomiljenijih vozila iz filma „Spectre“ je definitivno Land Rover Defender 110 ...

Acura MDX debitovala u svojoj četvrtoj generaciji

Hondina luksuzna marka Acura predstavila je novu generaciju flagship SUV modela MDX Sedam godina ...