fbpx

Hyundai Veloster otkriven u Detroitu

Hyundai je u Detriotu zvanično predstavio novi Veloster, koji će prvenstveno biti namenjen američkom tržištu

Foto: Hyundai

Hyundai je u Detriotu zvanično predstavio novi Veloster, koji će prvenstveno biti namenjen američkom tržištu. Za ovaj neobični hatch back zadržana je konfiguracija 2+1 vrata, a njegova prodaja trebala bi početi tokom leta. Međutim, nakon što je prva generacija Velostera prošla nezapaženo u Evropi, čelnici Hyundaia su odlučili da tržište za ovaj model prvenstveno potraže u SAD.
Nova, druga generacija Velostera prikazana je u tri verzije. U standardnoj opciji pogon je atmosferski dvolitarski benzinac sa 145 KS, opcijama šetostepenog i manuelnog menjača i mogućom selekcijom tri moda vožnje. Snažnija Turbo verzija ima manji 1.6 litarski motor sa 200KS i 264 Nm, koji u overboost režimu ima i dodatnih 8 Nm na punom gasu. Takođe mu je standardni šestostepeni manuelni menjač, ali je opcija i sedmostepeni menjač sa dvostrukom spojnicom. Turbo Veloster ima i direktniji upravljač.

Foto: Hyundai

Treća i svakako najzanimljivija je N verzija, koja je preuzela pogon i prenos od i30N. To znači da je motor 2.0 turbo sa 275KS, ogibljenje je elektronski kontrolisano, ima veće kočnice i diferencijal sa ograničenim proklizavanjem.
Iako sve ovo zvuči dosta zanimljivo, proizvođač decidirano tvrdi da Veloster ni u kom slučaju neće biti ponuđen evropskom tržištu.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Formula 1 – Velika nagrada Holandije

Formula 1 – trka za Veliku nagradu Holandije vožena je na stazi Zandvoort pred ...

Novi Range Rover predstavljen u Srbiji

Kompanija British Motors je predstavila potpuno novu petu generaciju legendarnog luksuznog terenca Range Rover ...

BMW Skytop Koncept je kao iz bajke

BMW Skytop Koncept je kao iz bajke iako je sasvim sigurno baziran na seriskom ...

Pet VW-ovih menadžera na Intepolovoj poternici

Američke vlasti su izdale međunarodni nalog za hapšenje za pet bivših VW-ovih menadžera koji ...

Cupra otkrila svoj prvi model kao nezavisni brend

Seat je otkrio novu verziju SUV modela Ateca visokih performansi – jedino što neće ...

Formula 1 – Russellu pobeda na Red Bull Ringu

Formula 1 – Russellu pobeda na Red Bull Ringu, nakon sa mnogo guranja, kontakata ...