fbpx

Otkriven novi Suzuki Jimny – nakon 20 godina novi model

Da li se može zadržati staromodan kockasti stil i uspeti na tržištu? To će Suzuki osetiti na svojoj koži novim Jimny-jem

Suzuki radi ono što najbolje zna i ume – pravi male i sposobne automobile. Novi Jimny treba da potvrdi i jedno i drugo. Mali je i trebalo da bi bude veoma sposoban terenac, i to pravi, ne “mekani”. Frapantno je da će naslediti svog imenjaka nakon čitavih 20 godina, i to zadržavajući svoj toliko prepoznatljiv kockasti i uglasti stil. Ako može Mercedes G Klasom, zbog čega ne bi mogao Suzuki Jimny.
Prve službene fotografije i osnovni tehnički detalji su upravo objavljeni. Osim što je mali, ovo je sasvim ozbiljan terenac. Ima šasiju, izrazito velik klirens, krutu osovinu i napred i pozadi, i naravno 4×4 pogon.
Iako je spolja zadržao gotovo identičan stil sa odlazećim modelom, novi Jimny ima potpuno novi interijer, udobniji i kvalitetniji, uz aktuelni višenamenski ekran sa navigacijom. Upravljač, instrumenti i prekidači preuzeti su iz Swifta, ali je armatura instrument table očigledno predviđena da trpi terensko korišćenje na duge staze, da deluje veoma robusno. Za izvestan nivo udobnosti zaduženu su tempomat, “pametni” ključ i startovanje na dugme, pa i klima uređaj.
Mali ali sposoban, Jimny može biti samo uz adekvatan pogon. Motori će biti od 660 cm³ i 1.5 litara, sključivo benzinci, a menjači manuelni sa pet stepeni prenosa ili automatik sa četiri stepena prenosa. Pogon je na svim točkovma sa mehaničkim selektorom i reduktorom.
Više informacija o novom Suzukijevom terencu očekuje nas 6. jula, kada je najavljena i zvanična premijera.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Da li BMW treba da kupi Land Rover?

BMW bi trebao (ponovo) da kupi Land Rover kažu analitičari, uporedo sa povratkom legendarnog ...

BMW X3 – broj 1 ili lete glave

BMW se pre skoro 20 godina “uvukao” u SUV segment i to tako što ...

Toyota Supra se sprema za Goodwood festival brzine

Toyota je u martu rekla da će premijera nove Supre biti početkom 2019., ali ...

WRC – Ogier pobednik u Japanu

WRC – Ogier pobednik u Japanu a odluka o šampionu sveta u reliju odložena ...

TOGG C-SUV – prvi turski automobil

TOGG C-SUV Prototype pokazuje prvi originalni turski automobil, i nije puki koncept koji najavljuje ...

Predstavljen je potpuno novi Hyundai Santa Fe

Predstavljen je potpuno novi Hyundai SANTA FE koji je debitovao danas digitalnom svetskom premijerom ...