fbpx

Hiper automobil iz Austrije ima čudno ime i 1,325 KS

Austrija možda nije poznata po automobilima, ali nova firma, sa pomalo zbunjujućim imenom, Milan Automotive, planira da to promeni

Foto: Milan

Austrija možda nije poznata po svojim automobilima, ali nova firma, sa pomalo zbunjujućim imenom, Milan Automotive, planira da to promeni. Kompanija je predstavila svoj Milan Red hiper automobil, bez hibridnog pogona, ali sa 1,325 KS. Umesto kombinacije SUS i elektro motora, Red pokreće 6.2 litarski V8 sa četiri turbo kompresora, koji snagu prenosi kroz sedmostepeni automatski menjač sa duplom spojnicom na zadnje točkove.

Foto: Milan

Sa toliko snage i masom od 1,300 kg, Milan Red do „stotke“ stiže za samo 2.47 sekundi, i nastavlja da ubrzava do preko 400 km/h. Red, nazvan po ptici „Red Kite“, će imati tri moda vožnje: „Glide“ (kliziti), „Hunt“ (loviti), i „Attack“ (napasti). Prema nazivima lako možemo pretpostaviti koji šta znači. Red je izrađen od karbonskih vlakana, uključujući i „monocue“, zadnju noseću konstrukciju, i oplate karoserije.

Foto: Milan

Austrijski hiper automobil će biti prvi „serijski“ automobil homologovan za saobraćaj sa dvostrukim trouglastim ramenima izrađenim od plastike ojačane karbonskim vlaknima. Sve ove tehničke karakteristike znače da je Milan Red austrijski odgovor na Bugatti i Koenigsegg.

Foto: Milan

Grupa prijatelja je počela da testira prototipove sa 900 KS pod imenom Milan 2012. godine, ali je kompanija Milan registrovana tek 2017. Cilj kompanije je da se fokusira na vezu između mašine i vozača, umesto na drečav dizajn (hmm…). Milan će napraviti 99 Red hiper automobila i svaki će biti drugačiji. Kompanija planira da pruži mogućnost prilagođavanja automobila ukusu kupca. Do sada, 18 automobila je prodato po ceni od oko 2.22 miliona evra.

Foto: Milan
  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Porsche 911 GT3 R rennsport ima 611 KS

Porsche 911 GT3 R rennsport ima 611 KS, nije legalan za ulicu ni za ...

Bentley Flying Spur dobio Blackline “blackout” paket

Bentley uvodi novi „Blackline“ paket na listu opcija Flying Spur limuzine za one koji ...

Vettelu pol, ali Red Bull jako brz

Kvalifikacije za sutrašnju Veliku nagradu Singapura donele se sliku na koju ove godine nismo ...

Formula 1 – Lance Stroll košta papreno svoj tim

Formula 1 – Lance Stroll košta papreno svoj tim, procene kažu čak 18 miliona ...

Akio Toyoda CEO Toyote Svetska automobilska ličnost godine

Akio Toyoda, predsednik i CEO Toyota Motor Corporation (TMC) proglašen je za Svetsku automobilsku ...

Serija 6 Gran Tourismo – kuda sada?

BMW je predstavio Seriju 6 Gran Tourismo. Dobro i…? Serija 5 u ovoj “fastback” ...