fbpx

Formula 1 – Vasseur napušta Alfa Romeo

Formula 1 – Fred Vasseur napušta Alfa Romeo Formula 1 tim u januaru 2023. godine nakon šest godina na kormilu tima

Foto: Stellantis Media

Formula 1 – Alfa Romeo Formula 1 tim i Fred Vasseur zvanično su saoštili da Francuz u januaru 2023. napušta kormilo tima čija centrala se nalazi u Hinvilu u Švajcarskoj. Vasseur se Sauberu priključio 2017. godine kada je bio poslednji 10. tim u plasmanu konstruktora, sa misijom da preporodi tim, koji je u međuvremenu kao glavnog sponzora dobio Alfa Romeo.
Vasseur je, što se manje zna, odigrao ključnu ulogu u pregovorima sa Audijem, koji će u Formulu 1 ući uz Sauber, čiji će većinski vlasnik i postati.
Za sada, još uvek nema (zvaničnih) vesti o nastavku karijere Frederica Vasseura, oko koga već nedeljama, kruže spekulacije da bi mogao doći na mesto Mattije Binotta, kao šef tima Ferrari. Upravo saopštena vest o odlasku Vasseura iz Saubera znači da je on oslobođen ugovornih obaveza i da je “slobodan strelac”, što znači da bi uskoro moglo biti saopšteno da je preuzeo “vruću stolicu” i došao na čelo Ferrari Formula 1 tima.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Samo za Kinu – Kia predstavila model K3

Kijini novi modeli nude dizajn, tehnologije i motore namenjene kineskim kupcima Kia Motors je ...

WRC – Ogieru prva pobeda u hibridu

WRC šampionat sveta je pretposlednje okupljanje u sezoni imao u Španiji, a Sebastien Ogier ...

MX-5 na proleće u specijalnom izdanju

Mazda MX-5 na proleće stiže u specijalnom izdanju i u ograničenom broju primeraka Mazda ...

Formula 1 – velike personalne promene u Aston Martinu

Formula 1 – velike personalne promene u Aston Martinu dovode na čelo projekta iskusne ...

Botasu pobeda za kraj sezone Formule 1

Bottasu pobeda za kraj sezone, ali drugo mesto u generalnom plasmanu ipak nedostižno. Valtteriju ...

Šef proizvodnje u BMW-u imenovan za novog CEO-a

BMW Grupa, zadužena za BMW, Mini i Rolls-Royce brendove, imenovala je Olivera Zipsea kao ...