fbpx

WRC – Ogier i Toyota pobedom za otvaranje sezone

WRC – Ogier i Toyota za pobedom otvaranje sezone šampionata Sveta u reliju, a uspeh Toyote na Monte Karlu upotpunio Evans

WRC / Thierry Neuville (BEL) and Martijn Wydaeghe (BEL)  // WRC Promoter GmbH / Red Bull Content Pool // SI202501230958 // Usage for editorial use only //

WRC – Ogier i Toyota pobedom za otvaranje sezone šampionata Sveta u reliju, a uspeh Toyote na Monte Karlu upotpunio Evans. Tradicionalno, odmah posle Dakar relija, sezona auto sporta na svetskom nivou nastavlja se u Monte Karlu, na legendarnom reliju u francuskim alpima koji legendarno donosi nepredvidive uslove za vožnju, rulet sa izborom pneumatika i dečije bolesti novih automobila pripremljenih za novu sezonu.
Dečije bolesti, ali i zamke Montija sa klizavim putevima Hyundai i20 Rally 1 najbolje je osetio branilac titule Thierry Neuville koji je u četvrtak i petak, sve do kraja petog brzinca razmenjivao prvu poziciju sa vozačima Toyote, Sebastienom Ogierom i Elfynom Evansom. Međutim, šestom brzincu Hyundai je počeo sa celim nizom tehničkih problema, ali i izletanjm sa staze i oštećenjem vozila, tačnije, otkinutim zadnjim oslanjanjem. Sličnu sudbinu, tačnije imao je i Ott Tanak, koji se u svom i20 jednostavno nije osećao udobno. Kad je i20 konačno proradio, zajedno sa pneumaticima, Tanak je leteo Alpima, ali i okolnim jarcima, ali su nagomilani zaostatak i oštećenje na i20 već bio prevelik da bi se dohvatio podijuma.

WRC / Round 01 / Rallye Monte Carlo 2025 / 22-26 January 2025 // Worldwide Copyright: Toyota GAZOO Racing WRT

Za to vreme, uz poneki problem, na prve tri pozicije su Evans i Ogier koji petak završava kao vodeći, Evans kao drugi i Adrien Fourmaux koji uspeva da odbrani čast za fabrički Hyundai sa 1.6 sekundi zaostatka iza Evansa. A i vodeći su imali svoju “porciju” izletanja sa staze i kritičnih trenutaka.

WRC / Round 01 / Rallye Monte Carlo 2025 / 22-26 January 2025 // Worldwide Copyright: Toyota GAZOO Racing WRT

Subota sa šest brzinskih ispita nije promenila poredak prve trojice, ali je donela letećeg Tanaka koji pobeđuje na tri brzinca i dan završava kao četvrti, sa podijumom na vidiku. Međutim, nedelja sa samo tri brzinca, ipak menja stvari. Ogier i Evans ne ispuštaju svoje dve vodeće pozicije, Tanak uspeva da dođe na treće mesto u 16. brzincu, ali već nakon pretposlednjeg 17. ponovo je treći Fourmaux, dok sa pete pozicije i malim zaostatkom od samo tri sekunde na četvrto mesto gleda i na Monte Karlu generalno rezervisani Kale Rovanpera.
Na kraju prvog relija sezone za WRC šampionat Sveta, pobednik je Ogier u Toyoti i to po 10. put na Montiju, drugi je sa 18,2 sekunde zaostatak njegov timski kilega Evans, a treći, na debiju za Hyundai, Fourmaux sa 22 sekunde zaostataka iza pobednika.
Naredni reli vozi se u Švedskoj od 13. do 16 februara.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Goodyear napravio koncept pneumatika koji je ujedno i propeler

Goodyear je na Salonu automobila u Ženevi predstavio koncept nove vrste pneumatika, pod imenom ...

Formula 1 – Honda motori u Aston Martinu

Formula 1 – Honda motori biće u bolidima Aston Martin od početka sezone 2026. ...

Dacia Sandrider izlazi na prvo takmičenje

Dacia Sandrider izlazi na prvo takmičenje, poslednju FIA Rally-Raid rundu ove godien koja se ...

Veliki šefovi vraćaju novac Volkswagenu

Volkswagen se trudi da „Dieselgate“ ostavi iza sebe, a neki od najodgovornijih menadžera za ...

Test: Mercedes-Benz EQA 250 AMG Line

Model EQA 250 je najmanji električni model koji Mercedes trenutno nudi kupcima i potpuno ...

Alonso kaže da bi i kuvar mogao da vozi

Alonso kaže da bi i kuvar mogao da vozi bolid po novim pravilima koja ...