fbpx

Porsche modernizuje svoj PCM koji dobija bolje performanse i nove karakteristike i poboljšano korisničko iskustvo

Porsche modernizuje svoj PCM / Foto Porsche Newsroom

Porsche modernizuje svoj PCM koji dobija bolje performanse i nove karakteristike i poboljšano korisničko iskustvo u serijama modela 911, Taycan, Panamera i Cayenne za promenu godine modela. Fundamentalno revidirani Porsche Communication Management (PCM) sistem je efikasniji i nudi pristup Porsche App centru. Ostale nove funkcije uključuju Dolby Atmos® za poboljšani audio užitak u vozilima, Amazon Alexa® digitalni asistent i prošireni Porsche Connect paket. Zahvaljujući novom hardveru, PCM sistem sada bolje reaguje. Pored optimizovane računarske snage, nudi dodatne mogućnosti, kao što je direktan pristup velikom broju aplikacija nezavisnih proizvođača za izvornu upotrebu direktno u PCM-u. Da bi se obezbedilo pouzdano digitalno korisničko iskustvo, Porsche Connect paket je standardno uključen tokom 10 godina. Novi centar za aplikacije i dodatni digitalni asistent Porsche App Center, koji će biti dostupan od promene modela za novu modelnu godinu, nudi direktan pristup velikom broju aplikacija iz različitih kategorija, po ugledu na poznate prodavnice aplikacija iz sektora pametnih telefona ili tableta1.
Porsche je prvi put predstavio App Center uvođenjem potpuno električnog Macana i sada proširuje zgodan i savremeni koncept na druge serije modela. Postoji širok spektar Porscheovih i aplikacija trećih strana koje možete izabrati. U zavisnosti od tržišta, ovo uključuje popularne aplikacije za striming za muziku, video i podkastove, kao i servise vesti, biblioteke medija i aplikacije za vremensku prognozu. Druge aplikacije vam omogućavaju da istražujete interesantna mesta, privlačne rute vožnje i mesta za punjenje električnih vozila. Aplikacije za igre, karaoke opcija i aplikacije za kontrolu funkcija pametnog doma upotpunjuju ponudu. Porsche sve vreme neprestano proširuje i poboljšava svoj asortiman aplikacija.
Po prvi put, pored Porsche Voice Pilota, Amazon Alexa® može da se koristi i kao digitalni asistent tokom vožnje. Usluga se može koristiti, na primer, za kontrolu funkcija pametne kuće kao što su automatska garažna vrata ili kućno osvetljenje. Druge tipične funkcije Alexe uključuju istraživanje informacija, kreiranje i uređivanje lista obaveza i lista za kupovinu, puštanje podcasta i muzike ili provera najnovijih vesti i vremenskih izveštaja. Takođe se može koristiti za kontrolu medija i podržanih aplikacija trećih strana. Aleka se aktivira preko glasovne komande „Alexa“ ili preko individualno konfigurisanog dugmeta, ili pločice prekidača ikona u PCM-u.
Imerzivna Dolbi Atmos® zvučna tehnologija
Sa ažuriranjem PCM-a, Porsche takođe usavršava zvučno iskustvo za kupce. Po prvi put, automobili opremljeni vrhunskim audio sistemima partnera, kompanija Bose i Burmester imaju Dolbi Atmos tehnologiju zvuka koja je impresivna, a koja stvara doživljaj prostornog zvuka za putnike. Pojedinačni audio zapisi i zvuci mogu se postaviti bilo gde oko slušaoca i reprodukovati sa neuporedivom jasnoćom, dubinom i preciznošću. Putnici se mogu osećati skoro kao da sede usred orkestra – ili čak da su sami protagonista audio predstave. Preduslov za ovo iskustvo je audio izvor koji podržava Dolbi Atmos. Odgovarajuće aplikacije su dostupne u Centru za aplikacije. Ogromna većina najvećih svetskih muzičkih umetnika je već objavila svoje radove u Dolbi Atmos tehnologiji.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Izgoreo prototip Chevrolet Corvette E-Ray

Tokom razvojnih testova u Španiji potpuno je izgoreo prototip Chevrolet Corvette E-Ray modela koji ...

SUV sa više snage od GT-R-a

Nissan bi mogao imati SUV sa pogonom na svim točkovima i više snage od ...

Rimac C_Two mora kroz kreš testove

Rimac Concept One je bio pošteđen tužne sudbine, ali njegov naslednik mora težim putem ...

Amazon predstavio svoje električno dostavno vozilo

Amazon je otkrio svoje električno dostavno vozilo koje će proizvoditi firma Rivian Amazon, tehnološka ...

Al-Attiyahu i 6. etapna pobeda na Dakar Reliju

Pretposlednja 11. etapa na Dakar Reliju pripala je vozaču Toyote Nasser Al-Attiyahu, ali pobedi ...

Bivši šef Ferrarija postaje šef Formule 1

Stefano Domenicali, bivši šef Ferrarija će od 1. januara postati prvi čovek Formule 1 ...