fbpx

MotoGP – ponovo problemi za Marca Marqueza

MotoGP šampion Marc Marquez je na zagrevanju za veliku nagradi Indonezije doživeo pad, a problemi se vratili

Foto: HRC Media

MotoGP vikend u Indoneziji osmostrukom šampionu sveta i fabričkom vozaču tima Honda Racing, nije doneo ništa dobro. Nakon tri pada u slobodnim treninzima i kvalifikacijama, na „warm-up“-u je pri skoro 180 km/h doživeo „high side“ i težak pad. Iako je nakon incidenta sam ustao, iako vidno uzdrman, prvi pregledi su pokazali da nema težih povreda, ali i da nije sposoban da izađe na trku prvenstveno zbog potresa mozga koji je pretrpeo. CT skener je pokazao da nema preloma i da je samo jako ugruvan.
Međutim, tokom puta za Španiju, Marquez je je počeo da oseća probleme sa vidom, i odmah po dolasku u Barselonu otišao na hitan pregled u Hospital Clínic de Barcelona, kod svog oftalmologa Dr. Sáncheza Dalmaua. Dr Dalmau je nakon pregleda potvrdio da se Marquezu povratio problem sa diplopijom, sa kojim se suočio u novembru 2021. godine nakon pada na motokros treningu.
Jutros je Marquez imao pregled sa timom specijalista koji predvodi Dr. Samuel Antuña, na Ruber Internacional Hospital u Madridu, gde je podvrgnut detaljnom medicinskom pregledu kako bi se proverile povrede sa staze Mandalika i uradila magnetna rezonanca mozga. Još jednom je potvrđeno da nema povreda, ali problem sa diplopijom ostaje.
U saopštenju Dr Sáncheza Dalmaua stoji: “Neurološko-oftalmološki pregledi koji su sprovedeni na Marcu Marquez nakon povrede glave u Indoneziji pokazali su ponovnu pojavu diplopije izazvane novom paralizom četvrtog desnog očnog nerva, koja je nešto manja nego pri povredi u novembru 2021. kada je odlučeno da se podvrgne neinvazivnoj terapiji. Sledeće nedelje Merquez će imati novi pregled kako bi se procenio razvoj povrede, i predvideo period potreban za oporavak i njegov povratak na stazu”.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

MotoGP – Jorge Martin povređen na testovima

MotoGP – Jorge Martin povređen na testovima nakon pada na stazi Sepang i neće ...

Rossi i Yamaha se razišli

Rossi i Yamaha se razišli, doduše ne po pitanju ambasadorske uloge koju Vale ima ...

Jorge Martin za istoriju tima Pramac Ducati

Tim Pramac Ducati više ne mora da je blizu MotoGP pobede – Jorge Martin ...

Magični rezervoar doneo radost Lorenzu i Ducatiju

Mugello ponovo nepredvidiv, a pobeda Lorenzu kada su, verovatno, mnogi izgubili nadu u njega ...

Drugi pobeđuju, a Mir vodi u MotoGP šampionatu

Šampiona sveta bez pobede je bilo i biće, a trenutno u MotoGP šampionatu vodi ...

Suzuki predstavio svoj svoj MotoGP tim 2020.

Suzuki je na stazi Sepang u Maleziji predstavio svoj tim i novi GSX-RR za ...