fbpx

Formula 1 – Verstappenu maratonske kvalifikacije u Imoli

Formula 1 vikend u taliji na stazi Enzo e Dino Ferrari u Imoli ima format sa sprint kvalifikacijama a sa prve pozicije startovaće Max Verstappen

Foto: Clive Mason/Getty Images // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202204220484 // Usage for editorial use only //

Formula 1 trkački vikend na stazi Enzo e Dino Ferrari u Imoli ima format sa sprint kvalifikacijama, odnosno sprint trkom koja definiše startni poredak za nedeljnu trku. U maratonskim kvalifikacijama sa čak pet crvenih zastava, u promenjivm uslovima na vlažnoj stazi najbolje je prošao branilac titule Max Verstappen.

Foto: Scuderia Ferrari Press Office

Pored njega startovaće Charles Leclerc u Ferrariju, dok je njegov timski kolega sa sveže potpisanim dvogodišnjim ugovorom Carlos Sainz od gotovog, (ponovo) napravio veresiju. Iako je imao brzinu za visok plasman u Q2 je izleteo sa staze i oštetio bolid, čime je sebi obezbedio tek 10. startno mesto.
Priliku za dobar plasman na stazi koja je teška za preticanje ima Lando Norris, koji je izazvao prevremeni završetak kvalifikacija zbog izletanja sa staze, ali je pre toga postavio treće vreme, i startovaće iz drugog reda. Društvo mu pravi Kevin Magnussen, koji je imao i izletanje u Q3, ali je uspeo da se izvuče iz problema baz oštećenje bolida, i napravi četvrto najbolje vreme.

Foto: Mercedes-AMG Formula 1 Team/ LAT Images

Agonija za Merceds se nastavlja. U Q2 deo kvalifikacija oba vozača Srebrnih strela su se provukli uz sreću i kvarove drugi, a pre svega Estebana Ocona. Ali to je bilo sve što su Lewis Hamilton i George Russel uspeli. Šta više, Russel je ponovo bio brži od sedmostrukog šampiona i plasirao se na 11. startno mesto, a Hamilton na 13.
Start sprint kvalifikacije je sutra, u subotu u 16:30 časova, a trka će trajati maksimalno 30 minuta.

1 Max Verstappen Red Bull 1:27.999
2 Charles Leclerc Ferrari 0.779s
3 Lando Norris McLaren 1.132s
4 Kevin Magnussen Haas 1.165s
5 Fernando Alonso Alpine 1.203s
6 Daniel Ricciardo McLaren 1.743s
7 Sergio Perez Red Bull 1.809s
8 Valtteri Bottas Alfa Romeo Racing 2.440s
9 Sebastian Vettel Aston Martin 3.063s
10 Carlos Sainz Ferrari
11 George Russell Mercedes 1:20.757
12 Mick Schumacher Haas 0.159s
13 Lewis Hamilton Mercedes 0.381s
14 Zhou Guanyu Alfa Romeo Racing 0.677s
15 Lance Stroll Aston Martin 7.362s
16 Yuki Tsunoda AlphaTauri 1:20.474
17 Pierre Gasly AlphaTauri 0.258s
18 Nicholas Latifi Williams 1.497s
19 Esteban Ocon Alpine 1.864s
20 Alex Albon Williams

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Probudio se Hamilton

Prva ovogodišnja trka Formule 1 u Evropi voziće se u Barseloni, koja je vozače ...

Na Dakaru Sainz u problemima, pobeda za Yamahu

Već treći dan Dakara 2019. doneo je iznenađenja i obrte. Branilac titule je u ...

Renaultov SUV coupe stiže i kod nas kao Megane Conquest

Renaultov SUV coupé atletskih linija i dinamičnog karaktera stiže na evropsko tržište opremljen naprednom ...

Otvoren BMW Store u Porto Montenegru

Na najluksuznijoj lokaciji na crnogorskom primorju, u okviru kompleksa “Regent Pool Club Residence” u ...

Električni AMG superautomobil stiže

Električni AMG superautomobil stiže uskoro i treba se pripremiti za Mercedes sa najboljim ubrzanjem ...

Akcijska ponuda za kupce Seata u Srbiji

Od početka marta, SEAT je u Srbiji za većinu svojih modela pripremio specijalnu prodajnu ...