fbpx

Lamborghini predstavlja tri noviteta ove godine

Lamborghini predstavlja čak tri noviteta do kraja ove godine, mada će se ipak raditi o evolucijama postojećih modela

Foto: Lamborghini media center

Lamborghini je objavio najbolji polugodišnji bilans u svojoj istoriji. Isporučio (prodao) je 5.090 jedinca, što je 4.8% više nego u istom periodu prošle godine. Važniji deo je finansijski – obrt je sa 1.33 milijarde evra povećan za čak 30.5% u odnosu na prošlu godinu, a u skladu sa tim i operativni profit je procvetao. Sa 425 miliona evra, veći je za 69.6% nego prošle godine. Statistike kažu da je SUV Urus najprodavaniji Lamborghini.

Foto: Lamborghini media center

A kada ima novca ima i projekata. Do kraja avgusta Lamborghini će predstaviti čak tri noviteta. Doduše ne baš potpuno nova modela, ali u svakom slučaju napor je vredan pažnje, pa makar se radlo o dva derivata Urusa i jednom Huracana. Za sada, osim najave o broju noviteta iz Sant’Agata Bolognese su tajnoviti o čemu se radi, ali da se dosta argumentovano pretpostaviti. Nedavno je objavljen tizer za Huracan Sterrato, koji će biti dosta atraktivna „crossoverizacija“ manjeg Lamborghinija. Malo podignut, sa pneumaticima višeg profila i pogonom na svim točkovima, „Baby Lanbo“ možda i bude zanimljiv kupcima, tim pre što će predstavljati poslednju priliku da se kupi sa originalnim atmosferskim V10 pogonom, obzirom da će uskoro imati manje cilindara i pomoć od elektromotora u PHEV verziji.

Foto: Lamborghini media center

Pre toga, na Pebble Beachu će ovog meseca biti otkriven Lamborghini Urus za 2023., odnosno lagano osveženi model, i šta još? Moguće je da će to biti još snažniji Urus Evo, ali isto tako i plug-in hibridna verzija. Moguća je čak i robusnija ST-X verzija, ali o njoj se u poslednje vreme malo govori. Isto tako, iz Sant’Agata Bolognese su stizale prikrivene najave o trkačkom Urusu namenjenom za kup takmičenje. Šta će se od ovih mogućnosti pokazati kao stvarnost, otkrićemo u narednih šest meseci.

Foto: Lamborghini media center

Do tada, Lamborghini može da malo uživa u uspehu. Porudžbinama već ja zaposlena proizvodnja tokom cele 2023. godine, a sledeće godine čeka nas i potpuno novi Aventador i to sa novim V12 motorom, sasvim sigurno poslednjim svoje vrste, ali koji će ipak imati električnu pomoć kako bi smanjio emisiju i proizvođaču smanjio penale. Već sada znamo da je za 2028. godinu najavljen i prvi Lamborghini sa elektromotorom i biće crossover.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Wolff još tri godine šef Mercedes-AMG F1 tima

Nakon dosta spekulacija da bi se Toto Wolff mogao povući sa mesta šefa tima ...

Aston Martinov prvi SUV se neće nuditi sa dizelom

Aston Martinov prvi SUV će biti dostupan samo sa benzinskim motorom, uprkos tome što ...

Bogati leče dosadu i kupuju skupe automobile

Dok globalno tržište volumenskih automobila (još uvek) kija i kašlje, tržište skupocenih četvorotočkaša cveta ...

Porsche je uspešno završio prvih šest meseci poslovanja

Porsche je uspešno završio prvih šest meseci poslovanja u 2023. sa 15 odsto više ...

Toyota Yaris Cross „World Urban Car of the Year 2022“

Na dodeli nagrada za automobil godine „World Car Awards“, Toyota Yaris Cross proglašen je ...

Jaguar F-Type ZP Edition za oproštaj od SUS motora

Jaguar F-Type ZP Edition model je za oproštaj Jaguara od SUS motora, a ovaj ...