fbpx

Konačno je neko izgovorio!

Konačno je neko javno izgovorio da su električna vozila katastofa po planetu. I to ne makar ko, nego prvi čovek FCA Sergio Marchionne

 

Prvi čovek FCA Sergio Marchionne izjvio je da forsirano uvođenje električnih automobila može biti katastrofalno po planetu zemlju, time što će se samo povećati emisija CO2 i pogoršati globalno zagrevanje.

Sergio Marchionne, Foto Fiat

U svom govoru na Trento univerzitetu prilikom primanja počasnog zvanja inženjera, Marchionne je rekao da se dve trećine električne enrergije na svetu proizvodi iz fosilnih goriva kao što su ugalj i mazut, što znači da je realna emisija CO2 električnih vozila u najboljem slučaju jednaka ako ne i veća od od današnjih benzinskih automobila. Planetarno uvođenje električnih automobila a bez da je prvo nađeno rešenje za čistu proizvodnju električne energije, po Marchionnea može biti katastrofalno po planetu.
Inače je poznato da je Marchione veliki protivnik elektrifikacije automobila, što se potvrđuje i u bilansu Fijata. Naime na svakom proizvedenom električnom Fijatu 500 koje se prodaju u Americi, Fijat gubi oko 20.000 dolara.
Konačno je neko ovo i izgovorio, a pri tom se držao isključivo električne energije. Nije se ni dotakao proizvodnje baterija, njihove reciklaže, pa čak i proizvodnje elektro motora, koja nije čista kao što se čini, a svaki elektro motor u sebi sadrži veliku količinu bakra, ferira i drugih vrednih metala, čija proizvodnja takođe iziskuje mnogo energije, čak i više od aluminijuma ili livenog gvožđa od kojih su većinom izrađeni današnji motori.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Mansory se ponovo “proslavio”

Mansory se ponovo “proslavio” i od prelepog Ferrari Purosangea je napravio nakazu koja retko ...

Predstavljen je novi Ford Tourneo Connect

Predstavljen je novi Ford Tourneo Connect, a o ovom multifunkcionalnom komercijalnom vozilu znamo skoro ...

Hamilton u kvalifikacijama deklasirao konkurenciju u Singapuru

Hamlton i Mercedes na kolenima? Teško, nakon kvalifikacija za VN Singapura Ferrarijevi bolidi su ...

Novi Volkswagen Touareg stiže 23. marta

Volkswagen će 23. marta predstaviti novi Touareg i to u Pekingu, na istom mestu ...

Novi Sorento PHEV – plug-in hibridni SUV sa 7 sedišta

Kia je nedavno pokazala šematski prikaz inteligentne ugradnje plug-in hibridne tehnologije novog Sorenta PHEV ...

Alfa Romeo se vratio u Formulu 1

F1 tim Sauber i FCA su saopštili da se nakon 30 godina marka Alfa ...