fbpx

Škoda će ipak praviti EV u Češkoj

Iako su se nedavno pojavile informacije da će VW “zauzdati” uspeh Škode povećanjem cena i premeštanjem proizvodnjeu Nemačku, izgleda da se strasti smiruju

Škoda Vision E Concept. Foto: Škoda

Nedavno su se mogle čuti informacije da “mama” firma VW postaje ljubomorna na “ćerku” firmu Škoda. Kako god to besmisleno zvučalo, počela su razmišljanja da će VW skresati krila Škodi čija prodaja konstantno raste, tako što će povećati cene vozila koji se proizvode u Češkoj, smanjiti proizvodnju Škode i izmestiti je u Nemačku, pa čak i otpuštati radnike. Šta će od svih ovih nepopularnih informacija biti tačno videćemo, ali upravo je objavljeno da će se električne Škode prozvoditi u Češkoj.
Kako je zvanično saopšteno iz fabrike prva elektrifikovana Škoda biće plag-in verzija Superba. Proizvodiće se u pogonu u Kvasiny, a na tržište će stići 2019. U planu češkog proizvođeča je da do 2025. godine ima pet potpuno električnih modela, od kojih bi prvi trebao stići 2020. a biće proizvođen u pogonu Mlada Boleslav.

Škoda Vision E Concept. Foto: Škoda

Iako se najavljuju novi modeli, ipak ostaje i informacija da će se u pogonu Mlada Boleslav, proizvoditi i električne komponente za plag-in vozila za ostale marke iz VW grupe.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Renault Talisman osvežen za 2020. godinu

Renault je osvežio model Talisman blagim dizajnerskim izmenama, ali i uvođenjem novih tehnologija Najveće ...

Novi Focus RS bi mogao biti hibrid sa preko 400 KS

Proizvodnja aktuelnog Forda Focusa RS prestaje 6. aprila, ali bi nova generacija mogla stići ...

Morgan objavio skice svog novog sportskog trotočkaša

Morgan je nedavno najavio novi sportski automobil sa tri točka, a sada imamo uvid ...

McLaren dobija samo jednog vlasnika

McLaren dobija samo jednog vlasnika i to možda brže nego što je to javnost ...

BMW M5 CS zvanično predstavljen kao super sedan sa 636 KS

BMW je predstavio novu vrhunsku verziju svoje M5 super limuzine – M5 CS Nova ...

Daniel Ricciardo napušta Renault F1 tim

Daniel Ricciardo se oprašta sa Renaultom nakon samo jedne pune sezone i prelazi u ...