fbpx

Ko prvi devojci – njemu Audi e-tron quattro

Posle silnih električnih koncepta od strane VW grupe u poslednjoj deceniji, došao je i taj dan kada je Audi počeo da prima porudžbine za svoj potpuno električni model “e-tron quattro”.

Foto Audi

Od današnjeg dana (24.04.2017), počevši od Audi Norveške, svi koji požele električni SUV sa pogonom na svim točkovima i dometom od preko 500 kilometara mogu položiti kaparu od 20,000 norveških kruna ili otprilike 2.200 evra, i čekati svoj automobil, koji još zapravo nisu mogli ni da vide u serjskoj verziji. E-tron quattro će imati bateriju od 95 kWh, što će mu i omogućavati realanu autonomiju od oko 450 km.
Dok za konačan dizajn e-trona moramo još malo sačekamo, znamo da će sa svojih 4.88 metara dužine, 1.93 metara širine i visinom od 1.54 metara, po veličini biti između Q5 i Q7. Audi je objavio

Foto Audi

dodatne informacije koje govore da će SUV imati ukupnu snagu od 320 kW (435 KS), sa boost funkcijom koja na kratko vreme podiže maksimalnu snagu na 370 kW tj. 503 KS i obrtni moment na preko 800 Nm. Rezultat je 0-100 kmh za 4.6 sekunde, a maskimalna snaga ograničena na 210 km/h. Tri električna motora (jedan napred i dva pozadi)  napajati će se baterijama prizvedenim od strane LG Chemical-a ili Samsung SDI-ja.

 

Foto AUDI
  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Zajedno za čiste reke – Audi ekološka fondacija, BABOR i Everwave

U susret svetskom danu planete Audi, Babor i Everwave će u Beogradu 23.aprila predstaviti ...

IAA u Frankfurtu blizu a izlagača malo

Do otvaranja salona automobila u Frankfurtu ostalo je još 37 dana, a iznenađujuća je ...

Šef razvoja JLR-a Nick Rogers napušta firmu nakon 37. godina

Šef razvoja automobila u kompaniji Jaguar Land Rover silazi sa svoje pozicije nakon 37. ...

Kad se YouTuber zaigra pa uništi Mini JCW GP

Francuski YouTuber je uspeo da za samo 20 kilometara uništi potpuno novi i skupi ...

Cupra Tindaya je koncept, ali…

Cupra Tindaya je koncept, ali hrabar, nekonvencionalan, uspešan i tehnološki vrlo napredan sa rešenjima ...

Seat Ibiza – nezasluženo zanemarena

B segment je možda jedan od najkonkurentnijih, barem kada je Evropa u pitanju. Ponuda ...