fbpx

Super gliser “Cigarette” uz Mercedes super automobil

Novi gliser koji kupcima nudi Cigarette ima sasvim jasne veze sa Mercedes AMG Project One, kako imenom tako i performansama

Foto: Daimler

Novi trkački gliser Cigarette Racing 515 Project One upravo je prikazan na sajmu u Majamiju. Što imenom, što materijalima što performansama potpuno se uklapa u Mrcedesov super automobil istog imena – Project One.

Foto: Daimler

Ovo je osma po redu saradnja Cigarette-a i Mercedesa. Trkački offshore gliser dug je malo ispod 16 metara, i za razliku od bazne verzije ovog broda produžen je za tri metra. Trup i paluba su izrađeni od ugljeničnih vlakana i kevlarskih kompozita. Iako produžen za čak tri metra, u odnosu na standardnu verziju, Racing 515 Project One je olakšan za čak 2,3 tone i masa mu je svedena na 6.4 tone.

Foto: Daimler

Iako je po konstrukciji trupa i pogonu ovo punokrvni trkački gliser, putnike čeka puna udobnost u sedištima, velika platforma za sunčanje na krmi, kao i luksuzno opremljena kabina ispod palube i vrhunski audio sistem. Skipera ili, možda bolje reći pilota ovog glisera, očekuju dva ogromna ekrana od 24” osetljiva na dodir sa svim podacima vezanim za status i parametre motora, plovidbu i navigaciju.

Foto: Daimler

Pogon Cigarette Racing 515 Project One su dva Mercury Racing benzinska turbo motora radne zapremine po 9 litara. Sa normalnim bezolovnim benzinom imaju po 1.350 KS, a kada se koristi trkačko gorivo, imaju maksimalnu snagu od 1.550 KS. Maksimalna brzina ovog super glisera u boji Mercedesa Poject One je 225 km/h.
Cenu i planirani broj primeraka koji će se proizvesti fabrika nije navela.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Lexus predstavio najnoviji flagship – jahtu od 65 stopa

Lexus je konačno otkrio svoju novu jahtu, koja predstavlja četvrti Lexusov flagship, pored modela ...

Bavaria u visokom društvu

U januaru 2016. Bavarija je bila zvezda najvećeg evropskog nautičkog sajma u Dizeldorfu. Odlukom ...

ISUZU D-Max – oficijelno vozilo MotoJet H2O Adrenalin

Danas je u Novom Sadu ozvaničena saradnja između motonautičkog kluba MotoJet i kompanije Trio ...

Tehnologija iz BMW i3 i na vodi

Proizvođač brodskih sistema i pogona Torqeedo integrisao je baterije velikog kapaciteta koje proizvodi BMW ...

Polestar šalje tehnologiju i u nautiku

Polestar jeste proizvođač električnih sportskih automobila, ali to ne znači da ne može da ...

Strand sprema vodeni skuter sa 6.2 V8 iz Corvette

Norveški dizajner Kurt Strand osim egzotičnih jahti razmišlja i o monstruozno snažnom i luksuznom ...