fbpx

VW odlaže proizvodnju 250.000 vozila zbog WLTP

VW je saopštio da će biti odložena proizvodnja 250.000 novih vozila zbog stupanja na snagu WLTP

Od 1. septembra sva vozila, tačnije njihovi izduvni gasovi, prolaziće kroz obavezni tzv. „Worldwide Harmonized Light Duty Vehicles Test Procedure“, odnosno, skraćeno, WLTP test izduvnih gasova, koji zamenjuje dosadašnji NEDC. Neki proizvođači su već povukli određene modele na neodređeno vreme, a VW je je saopštio da će proizvodnja oko 250.000 vozila biti odložena. Drugim rečima, vozila ili ne zadovoljavaju WLTP ili nisu spremna da ga zadovolje, ili moraju da čekaju u redu za WLTP testove.
Proizvođači automobila sada imaju usko grlo čak i u dobijanju sertifikata, obzirom da postoji samo nekoliko laboratorija koje mogu da obave WLTP testove i izdaju sertifikate, a od 1. septembra neće moći da se prodaju vozila bez ovog sertifikata, ili će moći ako su ranije proizvedena, ali u malom procentu. Iz ovog razloga, VW, obzirom da najverovatnije ne može da obezbedi sertifikate, a opterećen je skandalom sa emisijom izduvnih gasova koji traje već treću godinu, usporava pa čak i zaustavlja proizvodnju u nekim svojim pogonima uključujući i glavni u Wolfsburgu, što pomera planove proizvodnje od 200 do 250.000 vozila.
Od pre nekoliko dana, poznato je i da je Porsche koji unutar VW grupe donosi velike prihode, povukao brojne modele iz prodaje, time što ih je deklarisao kao nedostupne ili trenutno nedostupne.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Pada odluka gde se pravi Lynk & CO 01

Uprava novog brenda Lynk & CO odlučuje gde će se proizvoditi model 01 U ...

Volvo menja strategiju proizvodnje modela XC60

Volvo je model XC60 za američko tržište do sada proizvodio u Kini, ali se ...

Katrin Adt novi CEO brenda Dacia

Katrin Adt novi CEO brenda Dacia a na čelo rumunske marke u vlasništvu Renaulta ...

Polestar 5 se puni za 10 minuta od 10 do 80%

Polestar 5 se puni za 10 minuta od 10 do 80% nakon čega njegovih ...

Formula 1 – kvalifikacije u Džedi pripale Perezu

Kvalifikacije da drugu trku sezone Formule 1 vožene su na stazi Jeedah Corniche, a ...

Formula 1 – Abu Dabi kvalifikacije

Formula 1 je započela poslednju predstavu sezone kvalifikacijama za 22. trku sezone 2022. u ...