fbpx

Ferrari Monza SP1 i SP2 pokazani na privatnom događaju

Ferrari je na privatnom događaju namenjenom svojim kupcima predstavio dva nova vozila pod oznakama Monza SP1 i Monza SP2

Foto: ferraricollector_davidlee ig

Ferrari je na privatnom događaju namenjenom svojim kupcima predstavio dva nova vozila pod oznakama Monza SP1 i Monza SP2. Monza SP1 je jednosed, dok Monza SP2 ima mesta za dvoje. Detalja o novim automobilima nema mnogo, ali znamo da su oba modela navodno bazirana na modelu 812 Superfast, koji pokerće 6.5 litarski V12 sa 789 KS i 718 Nm obrtnog momenta.

Foto: ferraricollector_davidlee ig

Ipak, kada uzmemo u obzir radikalne promene eksterijera koje je 812 pretrpeo, možemo samo pretpostaviti da ima i nekih izmena ispod poklopca motora. Što se tiče dizajna, oba modela su klasična „barchetta“, pojam koji italijanski proizvođači koriste za sportske dvosede sa pokretnim, ili potpuno otvorenim krovom. U enterijeru, vozač je okružen armaturom od ugljeničnih vlakana sa mnoštvom prekidača. Za više detalja ćemo sačekati zvanično saopštenje italijanskog proizvođača.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Nova Toyota Aygo X HEV stigla u Srbiju

Nova Toyota Aygo X HEV stigla u Srbiju sa više snage i znatno boljim ...

Honda predstavila prototip novog Civica

Civic je model koji Honda proizvodi već skoro pola veka, a upravo je predstavljen ...

24 časa Lemana – Hartley u Toyoti na pol poziciji

Sve je spremno za 90. izdanje legendarnog automobiliskog maratona, trke 24 časa Lemana a ...

Seat završio sa oštrim linijama

Marka Seat pravi ozbiljne zaokrete u svom stilu, a po svemu sudeći, završeno je ...

Kia EV4 GT stiže

Kia EV4 GT stiže a proizvođač je za sada najavljuje kroz novi dizajn folija ...

Valentino Rossi je ponovo fabrički vozač

Valentno Rossi je ponovo fabrički vozač, ali ovaj put ne za Yamahu ili Ducati ...