fbpx

Član porodice Piech osnovao auto brend, planira sportski EV

Švajcarska firma Piech će na predstojećem salonu u Ženevi predstaviti Mark Zero koncept sportskog automobila

Foto: Piech

Firma Piech je formirana od strane Antona Piecha, sina bivšeg šefa Volkswagena, Ferdinanda Piecha, i Rea Starka Rajcica, sa ambicioznim planovima da lansira ne samo sportski automobil, već i sedane i SUV-ove. Piech je razvio modularnu automobilsku platformu, čiji pogon može biti SUS motor, električna energija, pa čak i gorivne ćelije.

Foto: Piech

Model Mark Zero je prva verzija na pomenutoj platformi i karakteriše je električni pogon. Detalja nema puno, ali je kompanija nagovestila autonomiju od oko 480 km na jednom punjenju. A svaka sličnost sa Aston Martinom je, naravno, namerna.

Foto: Piech

Nemački N-TV je preneo da je kompanija Piech osnovana 2016. godine i da već ima 200 ljudi koji rade na projektu. Uz to su dodali i da se Piech nada da će lansirati svoj prvi model u predstojećim godinama.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Nova Astra sa Intelli-Lux LED Pixel Svetlima

Kada se sledećeg vikenda satovi vrate na zimsko računanje vremena, odjednom će se smračiti ...

Loeb ne vozi Reli u Švedskoj po svojoj želji

Devetostruki WRC šampion Sebastien Loeb neće voziti za Hyundai na predstojećem reliju u Švedskoj, ...

Alex Zanardi ponovo operisan

Alex Zanardi koji je doživeo nesreću tokom vožnje paracikla ponovo je operisan Alex Zanardi ...

FCA ulaže 5 milijardi, ali u Italiji

FCA planira uloži 5 milijardi evra u nove modele i motore, ali u Italiji. ...

Pirelli pokrenuo istragu zbog cepanja pneumatika na Silverstoneu

Pirelli, jedini dobavljač pneumatika za Formulu 1 pokrenuo je istragu zbog velike degradacije i ...

Porsche slavi milion proizvedenih 911 Carrera

Porsche je proizveo milioniti 911 Carrera, a kroz više od 50 godina istorije kultnog ...