fbpx

Honda Srbija već petu godinu za redom partner je najvećeg “enduro” moto događaja u Srbiji – Xross Challenge

Trka će biti održane od 14. do 16. juna 2019. na Tari, u mestu Kaluđerske bare, i to u tri kategorije klasifikovane po težini:
– Klasa PRO – za iskusne, fizički i mentalno spremne vozače sa već savladanim “hard-enduro” tehnikama i veštinama, kao i visokim pragom bola i izdržljivosti.
– Klasa EXPERT – za srednji nivo “hard-enduro” vožnje. Vozači moraju imati pristojno iskustvo u vožnji po teškim terenima, dobru fizičku i psihičku formu neophodnu za savladavanje 90km teškog terena. Ovo je klasa za napredne vikend vozače.
– Klasa HOBBY – za vozače koji vikendom voze neki oblik “hard endura”, ali klasa koja nije za početnike.
Ove godine, po prvi put, Xross Challenge u saradnji sa Honda Srbija priprema specijalni Honda poligon na kome će vozači adventure motora, bez obzira na marku, moći da testiraju svoju spretnost. Testiranje na Honda poligonu će se održati u petak 14. juna 2019. godine od 19 časova. Poligon se nalazi pored “Race office” Xross Challenge trke na Kaluđerskim barama, a na poligonu će biti prisutni i iskusni instruktori koji će učesnicima pokazati kako da se bolje snađu u vožnji van asfalta. Honda Srbija je pripremila i nagrade za vozače koji budu najspretniji na poligonu.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Yamaha bez zamene za Rossija u Misanu

Vlentino Rossi se polako oporavlja od preloma potkolenice koji je zaradio prošle nedelje na ...

BMW kupuje KTM uz uslov da…

BMW kupuje KTM uz uslov da se iz Austrije, marka potpuno preseli u Nemačku, ...

MotoGP – Bagnaiji pobeda u sprintu na Red Bull Ringu

MotoGP – Bagnaiji pobeda u sprintu na Red Bull Ringu nakon greške i kazne ...

Rokada u MotoGP Yamahi ali još ništa nije zvanično

Priča se, logično je, verovatno će se dogoditi, ali još nije zvanično – Morbideli ...

Jorge Lorenzo pokrenuo svoj YouTube kanal “99 Sekundi”

Raznorazni stručnjaci i „stručnjaci“ imaju svoje YouTube kanale, a najnoviji iz MotoGP sveta “99 ...