fbpx

Novi Nissan Juke spreman za 3. septembar

Nissan se priprema za prezentaciju 2. generacije modela Juke, zakazane za 3. septembar

Foto: Nissan

Iako će biti prikazan za malo više od dve nedelje, Nissan još uvek krije pravo lice novog Jukea. Prema službenim fotografijama na kojima je još uvek poprilično zamaskiran Juke, može se shvatiti da će mali crossover i dalje imati sebi svojstvene i nekonvencionalne proporcije. Međutim, ako se dobro tumači izgled maskiranog vozila, deluje da će lik preuzeti od mnogo većeg X-Traila, uz nešto konvencionalnije svetlosne grupe od odlazećeg modela.

Foto: Nissan

Naravno, za ovakve detalje moramo da se strpimo do 3. septembra, ali ipak se ponešto i zna. Juke za 2020. će biti nešto veći od prvog modela po svim dimenzijama, standardno će dolaziti na točkovima od čak 19”, a na spisku opreme, a najverovatnije u standardu uz najviše pakete biće i ProPILOT sistem autonomne vožnje. Proizvođać tvrdi da će bit još toga što će donositi performanse i zabavu u vožnji.

Foto: Nissan

Novi Juke se nalazi na CMF-B platformi, a pominje se nekoliko opcionih motora. Benzinci će biti 1.0 i 1.3, ne treba isključiti ni 1.6 turbo sa 200 KS za Nismo verziju, a govori se čak i o dizel verziji sa 1.5 DCi motorom. Velika novina će biti i opcioni 4×4 pogon, dok će standardno biti na prednjim točkovima.
Iako je premijera zakazana za 3. septembar, u prodaji ga ne treba očekivati pre samog kraja ove, ili čak početkom 2020. godine.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Dok se čeka MC20, Maserati osvežio Ghibli

Maserati MC20 još uvek se očekuje, a u međuvremenu predstavljen je osveženi Ghibli Kod ...

Andrea Iannone ostaje pod suspenzijom i neće skoro na stazu

Andrea Iannone, fabrički vozač MotoGP tima Aprilia Gresini kažnjen je zbog pozitivnog nalaza na ...

BMW Concept 4 deluje zastrašujuće

BMW je u Frankfurtu otkrio Concept 4 koji najavljuje sledeću generaciju Serije 4, M3 ...

Formula 1 – na čelo Ferrarija dolazi Fred Vasseur!?

Formula 1 je uvek puna senzacionalnih informacija, a najnovija pominje moguću smenu na čelu ...

Kalendar trka MotoGP šampionata 2018.

Zimska pauza je konačno završena. Prva trka MotoGP šampionata vozi se 18. marta u ...

Ford Focus ST završio karijeru

Ford Focus ST završio karijeru nakon što je proizvođač objavio da više ne prima ...