fbpx

Otkaz točka na mlaznom automobilu kriv za smrt Jessi Combs

Istražitelji iz Šerifove kancelarije okruga Harvey su otkrili da je otkaz mehaničkog tipa pri visokim brzinama izazvao udes i ubio Jessi Combs

Istraživači iz Šerifove kancelarije okruga Harvey su otkrili da je otkaz mehaničkog tipa pri visokim brzinama izazvao udes koji je 27. avgusta ubio TV voditeljku Jessi Combs. „Prema prikupljenim i pregledanim dokazima sa mesta udesa… čini se da se desio mehanički kvar prednjeg točka, najverovatnije izazvan udarom objekta koji se nalazio na tlu pustinje,“ napisali su istražitelji u svom izveštaju. U kratkom izveštaju se ne navodi specifično koji objekat je Jessi Combs udarila svojim mlaznim automobilom pri 885 km/h u Alvord pustinji u Oregonu dok je pokušavala da postavi brzinski rekord na zemlji. Jessi Combs je imala 39 godina i poznata je po emisijama „Mythbusters,“ „All Girls Garage,“ i „Overhaulin“.

Foto: Charlie Sperringc

Na drugoj strani planete, u Južnoj Africi projekat Bloodhound LSR se upravo priprema za pokušaj postavljanja novog brzinskog rekorda na kopnu, i polaže veliku pažnju upravo čišćenju staze u putinji Kalahari, kojom Andy Green već vozi Bloodhound mlazni automobil, povećavajući brzinu dan za danom. Stotine radnika i dobrovoljaca pre svake vožnje pažljivo proverava 16 kilometara dugu stazu od kamenja ili drugih objekata koji mogu ugroziti bezbednost.

Simptomatično je da se nakon svake vožnje na oplati donjeg dela vozila pojavljuju velika oštećenja od zemlje koju za sebe podižu točkovi velikom brzinom. Trenutno, u procesu testova i povećavanja brzine korak po korak, Bloodhound je stigao do brzine od oko 800 km/h, a cilj rekorda je brzina od preko 1.600 km/h.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Aston Martin DBX je osvežen za 2025. godinu

Aston Martin DBX je osvežen za 2025. godinu, a najveće unapređenje nalazi se u ...

F1 motor najekonomičniji na svetu

Da li znate koliko raspoložive energije iz goriva vaš automobil pretvori u rad, odnosno ...

Škoda Vision 7S Concept najavljuje…

Škoda Vision 7S Concept će se pojaviti 30. avgusta, i osim sedam sedišta donosi ...

Audi S1 E-tron Quattro je jedinstven primerak za Kena Blocka

Audi Sport je pripremio jedinstven Audi S1 E-tron Quattro Hoonitron specijalno za asa ekstremnih ...

Tavares – prelazak na električna vozila je izbor političara

CEO Stellantisa Carlos Tavares kaže da je prelazak na električna vozila politička odluka koja ...