fbpx

Aston Martin Vantage Roadster ima najbrži pokretni krov

Aston Martin je otkrio novu generaciju modela Vantage Roadster, koja u u prodaju kreće već na jesen

Foto: Aston Martin

Aston Martin Vantage Roadster karakteriše automatizovani platneni krov sa kompaktnim mehanizmom, koji ne bi trebao da oduzme previše prostora u prtljažniku. Uz to, mehanizam pokretnog krova omogućava podizanje ili spuštanje krova za manje od sedam sekundi, čak i pri brzinama do 50 km/h, što ga čini najbržim kod bilo kog serijskog automobila.

Foto: Aston Martin

Sve potrebne modifikacije krova su rezultirale u povećanju ukupne težine za 60 kilograma u poređenju sa kupe verzijom Vantagea. Deo modifikacija su uobičajena ojačanja samonoseće karoserije u cilju nadoknade čvrstine koja je izgubljena odstranjivanjem čvrstog fiksiranog krova. Posebna kalibracija zadnjih amortizera i sistemskih softvera znači da dinamika Roadstera ne zaostaje previše za dinamikom kupe verzije Vantagea, prema rečima glavnog inženjera Aston Martina Matta Beckera.

Foto: Aston Martin

“Sportski kabrioleti se često gledaju kao kompromis u poređenju sa svojim kupe ekvivalentima, ali Vantage Roadster apsolutno ostaje posvećen svojoj misiji da dostavi preciznu, agilnu i izrazitu dinamiku upravljanja u kombinaciji sa odličnim performansama na pravcu”, rekao je Becker.

Aston Martin Vantage Roadster pokreće poznati AMG 4.0 litarski twin turbo V8 sa 503 KS i 685 Nm obrtnog momenta, što je dovoljno za ubrzanje do 100 km/h za manje od četiri sekunde i maksimalnu brzinu od 305 km/h. Osmostepeni automatik je jedini dostupni menjač, dok bi sedmostepeni manuelni mogao naknadno postati opcija.

Foto: Aston Martin

Osnovna cena Aston Martin Vangate Roadstera je oko 160.000 evra.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Peugeot predstavio osveženi 3008

Od 2016. Peugeot je prodao preko 800.000 komada svog modela 3008 koji je stigao ...

BMW predstavio M5 Competition

Prema najavi koju i ispunjava, BMW će najsnažnija izdanja predstaviti kao zaseban model BMW ...

Probudio se Hamilton

Prva ovogodišnja trka Formule 1 u Evropi voziće se u Barseloni, koja je vozače ...

Formula 1 – Vettel razmišlja o povratku u F1?

Formula 1 – Vettel razmišlja o povratku u F1 i priznaje da je razgovarao ...

Cupra Formentor VZ5 dobija petocilindraš

Cupra Formentor VZ5 dobija petocilindraš ali će mali broj kupaca moći da uživa u ...