fbpx

Spektakl u poslednja četiri kruga Formule 1 u Bakuu

Verstappen već video cilj, ali izgubio pobedu zbog pneumatika četiri kruga pre kraja trke Formule 1- na kraju spektakl

Foto: Clive Rose/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202106050057 // Usage for editorial use only //

Čak 48 krugova ulične trke Formule 1 u Bakuu bili su manje više nezanimljivi, nakon borbi u prvim krugovima i Leclercovom gubljenju pozicija nakon starta sa prvog mesta. Lewis Hamilton je dobro startovao, i brzo preuzeo vođstvo od Leclerca, kao i Vettel odmah iza njega. Međutim, rani prelazak na najtvrđe pneumatike bolje je izveo Red Bull, a Mercedes greškom mehaničara prepustio vođstvo Verstappenu. Red Bull je konačno došao i do onoga što mu je bilo neophodno – odličnog drugog vozača. Sergio Peres je u promenama pneumatika takođe obišao Hamiltona, i čuvao leđa Verstappenu. Iako je zbog incidenta Strolla, koji je zbog eksplozije pneumatika završio u ogradi, vozilo bezbednosti izašlo na stazu, nije došlo do pomeranja plasmana vodećih.
Iako je gotovo video cilj i pobedu, umesto maksimalnog skora, Verstappen je ubeležio nula poena. Na startno ciljnom pravcu mu je otkazao zadnji levi pneumatik i pri velikoj brzini je završio u zaštitnoj ogradi i izazvao prekid trke i restart samo tri kruga pre kraja.

Foto: Red Bull Content Pool // SI202106050055 // Usage for editorial use only //

Stajaći start za trku od samo dva kruga doneo je spektakl. Hamilton odlično startuje protiv Pereza, ali pravi grešku, potpuno promašuje tačku kočenja za prvu krivinu i gubi kompletnu trku. Prema onome što je izjavio još iz samog bolida, pritisnuo je neko pogrešno dugme. Samim tim, oba vodeća u generalnom plasmanu ostali su bez poena. Pobeda, i to sasvim zaslužena, pripala je Perezu u Red Bullu.

Sebastian Vettel, Aston Martin AMR21

Vozač dana prema glasovima navijača, i to zasluženo je Sebastian Vettel. U Aston Martinu, osvojio je drugu poziciju, i doneo prvi F1 podijum za Aston Martin. A i treće mesto je dobrim delom, mada ne i potpuno iznenađenje.

Foto: Francois Nel/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202106040333 // Usage for editorial use only //

Na podijum s eponovo popeo Pierre Gasley, dok je Mercedes-AMG doživeo potpuni debakl, obzirom da uz Bottasovo 12. mesto nije osvojio nijedan poen.
Sledeća trka vozi se u Francuskoj 20. juna.

Poz.

Br.

Vozač

Automobil

1 11 Sergio Perez Red Bull Racing Honda
2 5 Sebastian Vettel Aston Martin Mercedes
3 10 Pierre Gasly AlphaTauri Honda
4 16 Charles Leclerc Ferrari
5 4 Lando Norris McLaren Mercedes
6 14 Fernando Alonso Alpine Renault
7 22 Yuki Tsunoda AlphaTauri Honda
8 55 Carlos Sainz Ferrari
9 3 Daniel Ricciardo McLaren Mercedes
10 7 Kimi Räikkönen Alfa Romeo Racing Ferrari
11 99 Antonio Giovinazzi Alfa Romeo Racing Ferrari
12 77 Valtteri Bottas Mercedes
13 47 Mick Schumacher Haas Ferrari
14 9 Nikita Mazepin Haas Ferrari
15 44 Lewis Hamilton Mercedes
16 6 Nicholas Latifi Williams Mercedes

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

KTM X-Bow GTX spreman da se takmiči u SRO GT2 klasi

Austrijski KTM je otkrio svoj trkački automobil koji će se takmičiti u nedavno oživljenom ...

Elon Musk otkrio da vazdušno oslanjanje ipak ne dolazi u Model 3

CEO Tesle je obećao napredno vazdušno oslanjanje za Model 3 još 2017., ali je ...

Brabham BT62 spreman za piste

Ser Jack Brabham je preminuo 2014. ali njegovo ime vraća se na trkačke staze ...

BMW predstavio M5 Competition

Prema najavi koju i ispunjava, BMW će najsnažnija izdanja predstaviti kao zaseban model BMW ...

Mercedes otkrio novu GLE Klasu

Mercedes je otkrio potpuno novo, veće i aerodinamičnije izdanje GLE Klase, svog najprodavanijeg SUV-a ...

Vlasnici tuže Ford zbog menjača na Mustangu

Izvestan broj vlasnika Mustanga u Americi podneo je tužbe protiv Forda zbog problema sa ...