fbpx

Opel Grandland X značajno osvežen i unapređen

Opel Grandland je osvežen, ali i tehnološki unapređen uključujući i ‘Night Vision’ sistem

New Vauxhall Grandland (2021)

Nakon Mokke, Opel je Svoj Grandland X detaljno osvežio kako spolja tako i iznutra. Analogija osveženja manjeg i većeg crossovera i nije tako slučajna obzirom da je Grandland iz svog imena izgubio oznaku X, isto kao i Mokka.
Izgledom, Opel Grandland koji je u prodaju stigao 2017. godine, ponajviše je izmenjen novim grilom hladnjaka koji kompanija službeno naziva Vizor grill, a koji je već primenjen na Corsi i Mokki, a naćiće se i na Astri čije prve vizure počinju zvanično da se pojavljuju.

New Vauxhall Grandland (2021)

Opel Grandland će se u novoj evoluciji pojaviti i sa „ Intellilux“ LED farovima koje čini čak 84 svetlosne jedinice, a koji su do sada bili rezervisani za model Insignia. Pored najupadljvijih novina na prednjem delu, Opel Grandland je dobio nove bočne panele i odbojnike, pa nije preterana konstatacija da je ovaj model značajno izmenjen u odnosu što je ustaljena praksa pri restilizacijama.

New Vauxhall Grandland (2021)

I enterijer je značajno osvežen. Potpuno je nova armatura u koju je ugrađen „Pure Panel“ koji podrazumeva digitalnu instrument tablu i veliki višenamenski ekran dijagonale od 10“.
Iako se od Opela tek očekuje potvrda o pogonskoj ponudi, najverovatnije neće biti izmena u odnosu na dosadašnju, uključujući plug-in verziju sa 300 KS, pogonom na svim točkovima oko 50 kilometara autonomije u vožnji samo sa elektropogonom.

New Vauxhall Grandland (2021)

Opel navodi i brojna unapređenja kako u infotejmentu, tako i sistemima aktivne bezbednosti i vozačkih asistencija koji su unapređeni u najnovije generacije. U Opel Grandland po prvi put stiže „Night vision“ sistem koji poboljšava vidljivost pri noćnoj vožnji, a koristi infracrvene kamere za otkrivanje i osvetljenje pešaka i životinja i njihov prikaz na ekranu instrument table. Na spiskovima dodate opreme naćiće se adaptivni tempomat, panoramska 360 kamera, i parking asistencija, a sa svim navedenim novinama Grandland će u prodajne salone stići ove jeseni.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Luca de Meo CEO Renaulta poziva u koaliciju

Luka de Meo, CEO Renaulta poziva da se „Erbas“ modelom proizvode električna vozila u ...

Ferrari otvorio vrata Red Bullu do pobede u Monaku

Uz izostanak osvajača pol pozicije sa starta, i kvar Mercedesa, Red Bullu i Verstapenu ...

Renaultu dve nagrade na međunarodnom festivalu automobila

Renault je osvojio dve nagrade na 37. međunarodnom festivalu automobila u Parizu Međunarodni festival ...

Test Cupra Leon Boost 1.5 eTSI

Test Cupra Leon Boost 1.5 eTSI pokazuje da dobro poznata mehanika može biti vrlo ...

Kia Sorento je osvežena za 2024. godinu

Kia Sorento je osvežena za 2024. godinu, a proizvođač je objavio prve zvanične fotografije ...

DeLorean Alpha 5 nije počeo kako treba

DeLorean će svoj novi život početi pred licem pravde umesto u auto salonima – ...