fbpx

Preminuo Carlos Reutemann bivši vozač Formule 1

U 79. godini života preminuo je Carlos Reutemann, jedan od velikana Formule 1 i nekadašnji vozač tima Ferrari

Foto: Scuderia Ferrari press office

U gradu Santa Fe u Argentini, preminuo je velikan Formule 1 Carlos Reutemann. Nakon borbe sa rakom jetre koja je počela još 2017. godine Reutemann se relativno uspešno opravio, ali su od maja ove godine ponovo počeli problemi sa zdravstvenim stanjem čuvenog argentinskog vozača.

Foto: Scuderia Ferrari press office

Primljen je u bolnicu zbog problema sa digestivnim traktom, ali se već nakon dve nedelje njegovo stanje se stabilizovalo i otpušten je na kućno lečenje. Samo dve nedelje kasnije, došlo je do pogoršanja zdravlja nekadašnjeg vozača tima Ferrari, i ponovo je sa visokom temperaturom primljen u bolnicu, u kojoj je ostao sve dok nije izgubio bitku sa bolešću.

Foto: Scuderia Ferrari press office

U Formuli 1 je proveo 11 sezona, pobedio je u 12 trka i osvojio 45 plasmana na podijum. Reutemannov najbolji plasman u šampionatu sveta Formule 1 bio je 1981. godine kada je bio vicešampion sveta, a borbu za titulu izgubio od Nelsona Piquea za samo jedan poen.
Reutemann je bio jedan od najvećih vozača koje je Argentina imala, i imao je velik uticaj nakon što se povukao iz sporta. Bio je guverner svog rodnog grada Santa Fe, i član senata sve do svoje smrti.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Sony predstavio svoj automobil na CES 2020.

Na opšte iznenađenje, Sony je na sajmu tehnologija CES u Las Vegasu, predstavio svoj ...

Svečano otvoreni BG Car Show i Motopassion 2024

Svečano otvoreni sajmovi automobila “DDOR BG Car show” i motocikala “Motopassion” u Beogradu Predsednica ...

Tata kupi mi tim, Formule 1…

Po svemu sudeći, pred današnju trku u Mađarskoj, Formula 1 polako ali neizbežno počinje ...

Kia Sportage debitovala u svojoj petoj generaciji

Kia je pokazala dizajn spoljašnjosti i unutrašnjosti nove generacije svog popularnog SUV-a, modela Sportage ...

Debitovao je Lamborghini SC63 LMDh

Debitovao je Lamborghini SC63 LMDh koji se priprema za nastup na Lemanu sledeće godine ...

120. godišnjica rođenja Enza Anselma Ferrarija

Osnivač italijanskog proizvođača automobila – usmerenih prema trkačkom vozaču, Enzo Anselmo Ferrari, je rođen ...