fbpx

Počeo je Dakar reli u Saudijskoj Arabiji

Auto-moto sportska sezona počinje već tradicionalno odmah na početku nove godine – startovao je 44. Dakar Reli

Foto: Red Bull Content Pool

Sezona auto-moto sporta tradicionalno počinje uporedo sa početkom nove godine. Dok su se jedni lečili od novogodišnjeg mamurluka, takmičari 44. Dakar relija su se potrudili da u najboljoj mogućoj formi krenu od prvog dana maratona koji će se po prvi put u istroriji bodovati za FIA Rally-Raid šampionat sveta.

Foto: Red Bull Content Pool

Prvog dana Dakara takmičari su mnogo vozili, ali su se malo trkali. Deonica od Džede do Haila nazvana je 1A, imala je 614 veznih kilometara i samo 19 kilometara specijalnog ispita. U konkurenciji automobila, kratku brzinsku deonicu za “zagrevanje” najbrže je prešao Nasser Al-Attiyah u Toyoti Hilux, za koju tim tvrdi da je potpuno novi automobil, po novim pravilima za T1 kategoriju, koja važe od ove godine.

Foto: Red Bull Content Pool

Drugo mesto zauzeo je Carlos Sainz u Audiju, automobilu koji svakako izaziva najviše pažnje, kako svojim hibridnim elektro pogonom, tako i samom činjenicom da je Audi izašao na Dakar i to sa zvezdanom postavom u tri automobila.

Foto: A.S.O./F.Gooden

Kod motociklista do prve etapne pobede za, na Dakaru novi Gas Gas fabrički tim (u vlasništvu KTM-a) stigao je Daniel Sanders, sa zaostatkom od jednog minuta stigao je Pablo Qintanilla na fabričkoj Hondi, a treći je Ross Branch na fabričkoj Yamahi.

Foto: Red Bull Content Pool

Branilac titule Kevin Benavides stigao je četvrti sa dva minuta zaostatka, ali ne na Hondi kao prošle godine, nego na KTM-u, marki motocikla za koju će voziti Dakar 2022.
U konkurenciji najtežih vozila, teško je očekivati veća iznenađenja, mada ih na Dakaru nikada ne treba isključiti. Prva četiri mesta prvog dana Dakar relija pripala su posadama i kamionima Kamaz Master.
Pravo trkanje počinje 2. januara 1B deonicom, koja ima ukupnu dužinu od 514 kilometara, sa 333 kilometra brzinskog ispita.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Otkrivena nova Porsche Panamera treće generacije

Otkrivena nova Porsche Panamera koja u trećoj generaciji donosi novi stil, snažnije motore i ...

Nova Škoda Superb zvanično predstavljena

Nova Škoda Superb zvanično predstavljena i biće jedna od retkih preživelih velikih limuzina na ...

Cupra Formentor je prva prava Cupra

Cupra Formentor prvi je namenski razvijen model za seatovu sportsku marku i trebao je ...

Bottasu pol pozicija za poslednju trku sezone

Srebrne strele zauzimaju prvi startni red za završnu trku sezone Formule 1, ali ipak ...

Volkswagen pokreće ažuriranje softvera na ID.3 i ID.4

Ovog meseca Volkswagen će pokrenuti prvo ikada “over-the-air” ažuriranje softvera na modelima ID.3 i ...

Novi Tesla Roadster: “Elon Musk rekao”

Elon Musk, izvršni direktor Tesle, proizvođača električnih automobila, je otkrio veliko iznenađenje u vidu roadstera ...