fbpx

Opoziv za sve Hyundai Kone Electric

Put u elektrifikaciju nije jednostavan i jeftin, to će upravo dobro osetiti Hyundai koji mora da u servise povuče preko 70.000 Kona Electric

Foto: Hyundai

Elektrifikacija mobilnosti nije ni laka, ni jednostavna ni jeftina. To će na svojoj koži upravo iskusiti Hyundai sa svojim prvim električnim modelom Kona Electirc. U Južnoj Koreji za 25.564 komada Hyundai je izdao opoziv, pitanje je trenutka kada će ga izdati i u celom svetu za još oko 51.000 vozila,. Razlog je otkrivena greška i procesu proizvodnje baterija koja može izazvati kvar i kratak spoj, a posledično dovesti do požara, što se i dogodilo sa 16 vozila širom sveta. U Koreji je zabeležen slučaj da se Kona Electric zapalila sama od sebe dok je bila parkirana u garaži.
Iako Hyundai tvrdi da je problem u baterijama, proizvođač baterija LG Chem tvrdi da se problem i potencijalni uzročnik požara ne nalazi u baterijama. Ovo nije mali udarac za Hyundai, koji je upravo Konom Electric debtovao u segmentu električnih vozila, to sasvim solidno obzirom da je u SAD prodao 11.137 komada, a u Evropi 37.336 jedinica.
Za sada, svim Konama će u servisima biti ažuriran softver koji nadzire rad baterije, a po potrebi, biće zamenjena i cela baterija, koja, ne moramo posećati, košta više od polovine vrednosti vozila.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Ricciardu pobeda u haotičnom Bakuu

Tri vozila sigurnosti, crvena zastava, kontroverzne odluke sudija, i pobeda Ricciarda, to bi bio ...

Volvo predstavio novi S60 – u Americi

Nakon elegantnog karavana V60, Volvo je podmladio porodicu limuzina za novi S60 Volvo postaje ...

FCA dodelio „Serđo Markione nagrade za studente i učenike“

U čast sećanja na Serđa Markionea, kompanija FCA preimenovala je svoj program podrške deci ...

VW u Ženevi sa električnom “krstaricom” I.D. Vizzion

Volkwagen će u Ženevu doći sa konceptom I.D. Vizzion, koji bi lako mogao biti ...

GSS i Dacia Duster pomažu Novopazarcima

Gorska služba spasavanja i Dacia Duster pomažu meštanima novopazarskih sela, koja se nalaze na ...

Potpuno novi BMW Serije 1 stigao u Galeriju Beograd

Potpuno novi BMW Serije 1 stigao u Galeriju Beograd a četvrta generacija popularnog modela ...