fbpx

Da li Kai koncept postaje serijska Mazda 3?

Aktuelna Mazda 3 je na tržištu od 2014. i stiže vreme za razmišljanje o nasledniku. Da li sjajni Kai koncept može biti nova Mazda 3?

Aktuelna Mazda 3 koja se još uvek odlično prodaje u obe karoserijske verzije treća je generacija ovog modela. Iako još nje vreme za novi model, koji obično dolazi nakon šest godina, pojavile su se informacije da bi nova Mazda 3 mogla stići pre vremena, i to na osnovi prelepog Kai koncepta. Tačnije, premijeru bi mogla imati već u novembru na salonu automobila u Los Anđelesu.

Prema, za sada, glasinama, nova Mazda 3 bi trebala doneti dramatična unapređenja po pitanju efikasnosti i kvaliteta, a dizajn bi trebao biti jako blizak konceptu Kai, prikazanom prošle godine u Tokiju. Ovu mogućnost potkrepljuje i izjava odgovornih iz Mazde, koji su uz Kai koncept već potvrdili da je stvoren uz poštovanje svih tehničkih ograničenja i mogućnosti proizvodnje , što kod koncepata često nije slučaj.
Nova Mazda 3 sasvim sigurno će biti na novoj “SkyActiv Vehicle Architecture” platformi, sa novom generacijom 2.0 SkyActiv-X motora benzinskih koji će standardno imati novu tehnologiju smopaljenja smeše. Ovaj motori bi trebao imati oko 190 KS, a pored njega, pogon nove Mazde 3 biće i poznati SkyActiv-G i SkyActiv-D motori.
Prodaja nove Mazde 3 mogla bi početi već 2019. a ne treba isključiti ni “vrelu” Mazdaspeed3 hothatch verziju.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Nije Jeep nego Mahindra ali je vrlo privlačan

Za sve one koji su zaboravili, Mahindra ima pravo da proizvodi Jeep Wrangler, a ...

CUPRA nastavlja sa pobedama u FIA ETCR

CUPRA nastavlja sa pobedama na takmičenju FIA ETCR osvojivši dve titule za 2022. godinu ...

Formula 1 – Verstappenu pobeda u Monci

Formula 1 – Verstappenu pobeda u Monci u trci u kojoj ga voizači McLarena ...

Formula 1 – počelo je veliko spremanje u timu Alpine

Formula 1 – počelo je veliko spremanje u timu Alpine po odlasku Laurenta Rossija, ...

Baterija električnog vozila: kada ima razloga za brigu?

Baterija električnog vozila: kada ima razloga za brigu i kako izbeći troškove zamene koji ...

Nova Toyota Auris pred publikom

Nova Toyota Auris otkrivena je u Ženevi sa novom karoserijom i novim hibridnim pogonima ...