fbpx

Renault i Dacia spremni za Sajam u Ženevi

Renault i Dacia: Noviteti na Ženevskom salonu automobila 2019

Foto: Renault

Novi Renault Clio
Model Clio je sa 15 miliona prodatih primeraka postao simbol Renaulta, a sada je došao trenutak za predstavljanje njegove pete generacije. Od prvog predstavljanja 1990. Clio je postao najprodavaniji automobil grupe Renault u svetu. Najčešće je nosio titulu omiljenog automobila Francuza, a na tronu B segmenta u Evropi nalazi se od 2013. Novi Clio dizajniran je uzimajući u obzir dvojno načelo „evolucije i revolucije” i potpuno menja pravila: spoljašnji dizajn postao je zreliji, dok je dizajn unutrašnjosti potpuno izmenjen. Isklesanije linije i odvažniji prednji kraj čine novi Clio dinamičnijim i savremenijim. Revolucija je, pak, očigledna u unutrašnjosti. Sasvim redizajnirana unutrašnjost nadahnuta je višom klasom, kako u smislu utiska kvaliteta, tako i u smislu dostupnih tehnologija. Novi Clio će biti prvi model Grupe koji će ponuditi E-Tech hibridni motor zasnovan na tehnologiji koju je razvio Renault. Zahvaljujući sveobuhvatnom i inovativnom nizu sistema za pomoć u vožnji, biće predvodnik u uvođenju sistema za pomoć u vožnji koji dovode autonomnu vožnje u jedan gradski automobil.

Foto: Renault

Novi Renault Twingo
Prefinjeniji, ali i dalje zabavan i okretan, novi Twingo modernizuje se i menja izgled! Nudi nove mogućnosti za personalizaciju spoljašnjeg dela i unutrašnjosti vozila. Dolazi i sa najnovijim inovacijama u povezivanju zahvaljujući novom sistemu Renault EASY CONNECT.

Dacia predstavlja novu ograničenu seriju Techroad
Dacia će nakon rekordne 2018. predstaviti ograničenu seriju Techroad. Ograničeno izdanje modela Duster i Logan kao i modela iz porodice Stepway (Sandero, Logan MCV, Lodgy i Dokker) u novim bojama: crvenoj Fusion i sivoj Highland.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Formula 1 – Russellu prve kvalifikacije sezone

Formula 1 – Russellu prve kvalifikacije sezone za trku koja će se voziti za ...

Dyson otkrio otkazani EV sa 536 KS i 1000 km autonomije

Iako je razvoj Dyson električnog automobila već bio u dubokoj razvojnoj fazi kada je ...

BMW Serije 3 – nove dimenzije starih izazova

Svaki peti prodati BMW je Serije 3, model koji je među ikonama automobilizma. Samo, ...

Električna Opel Mokka na završnim testovima

Nova Opel Mokka je na putu, još uvek kamuflirana, ali spremna za prve važne ...

Sebastien Ogier pobednik relija Argentina

Sebastien Ogier je došao do svoje druge pobede u reli šampionatu sveta 2019. Nakon ...