fbpx

MotoGP – ponovo problemi za Marca Marqueza

MotoGP šampion Marc Marquez je na zagrevanju za veliku nagradi Indonezije doživeo pad, a problemi se vratili

Foto: HRC Media

MotoGP vikend u Indoneziji osmostrukom šampionu sveta i fabričkom vozaču tima Honda Racing, nije doneo ništa dobro. Nakon tri pada u slobodnim treninzima i kvalifikacijama, na „warm-up“-u je pri skoro 180 km/h doživeo „high side“ i težak pad. Iako je nakon incidenta sam ustao, iako vidno uzdrman, prvi pregledi su pokazali da nema težih povreda, ali i da nije sposoban da izađe na trku prvenstveno zbog potresa mozga koji je pretrpeo. CT skener je pokazao da nema preloma i da je samo jako ugruvan.
Međutim, tokom puta za Španiju, Marquez je je počeo da oseća probleme sa vidom, i odmah po dolasku u Barselonu otišao na hitan pregled u Hospital Clínic de Barcelona, kod svog oftalmologa Dr. Sáncheza Dalmaua. Dr Dalmau je nakon pregleda potvrdio da se Marquezu povratio problem sa diplopijom, sa kojim se suočio u novembru 2021. godine nakon pada na motokros treningu.
Jutros je Marquez imao pregled sa timom specijalista koji predvodi Dr. Samuel Antuña, na Ruber Internacional Hospital u Madridu, gde je podvrgnut detaljnom medicinskom pregledu kako bi se proverile povrede sa staze Mandalika i uradila magnetna rezonanca mozga. Još jednom je potvrđeno da nema povreda, ali problem sa diplopijom ostaje.
U saopštenju Dr Sáncheza Dalmaua stoji: “Neurološko-oftalmološki pregledi koji su sprovedeni na Marcu Marquez nakon povrede glave u Indoneziji pokazali su ponovnu pojavu diplopije izazvane novom paralizom četvrtog desnog očnog nerva, koja je nešto manja nego pri povredi u novembru 2021. kada je odlučeno da se podvrgne neinvazivnoj terapiji. Sledeće nedelje Merquez će imati novi pregled kako bi se procenio razvoj povrede, i predvideo period potreban za oporavak i njegov povratak na stazu”.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Al-Attiyahu u Toyoti drugi dan Dakara 2021.

Trostruki pobednik Dakara Al-Attiyah počeo je da ispravlja propušteno u prvoj deonici i nadoknađuje ...

Ponovo otkaz za Romana Fenatija

Romano Fenati je dobio otkaz u timu Marinelli Snipers, nakon incidenta koji je izazvao na ...

Cal Crutchlow se vraća na Yamahu YZR-M1

Britanski MotoGP vozač Cal Crutchlow vraća se u tim Yamaha kao test vozač na ...

MotoGP – Aki Ajo zvanično šef tima KTM

MotoGP – Aki Ajo zvanično šef tima KTM, potvrđeno je od strane austrijke fabrike ...

Dvostruka pobeda za Ducati

Na mokroj stazi Sepang, Dovizioso je zadržao teoretske šanse za borbu za titulu, Lorenzo ...

Dovizioso ubedljiv, Lorenzo prokockao podijum

Andrea Dovizioso je danas u Misanu podsetio zbog čega je prošle godine bio kandidat ...