fbpx

A sada ozbljno – Aston Martin DBX

Krajem sledeće godine na tržište stiže Aston Martin DBX, a kako stvari trenutno stoje, ne zove se Varekai

Foto: Aston Martin

Još uvek je dobro zamaskirano sve osim imena prvog SUV-a iz Aston Martina. Iako je najavljeno da će se zvati Varekai, prema onome što se može pročitati na prvim službenim fotografijama koje je fabrika objavila, ipak će ime biti DBX, isto kao što se zvao i koncept pokazan u Ženevi 2015.
DBX je u prvom delu razvoja prošao kroz intenzivan program simulacija, koj je olakšao pravljenje prvih prototipova.

Foto: Aston Martin

U toku su terenska testiranja u zabitima Engleske, koja bi ovaj Aston Martin trebala “doterati” do pravog “State of the art” SUV-a. Za razliku od koncepta od pre tri godine, DBX je ipak dobio praktičnijih petoro vrata umesto troje, pa je postalo jasno da marka ipak računa i na svakodnevnu upotrebljivost i praktičnost svog “super SUV-a”.

Foto: Aston Martin

Aston Martin još uvek mnogo toga skriva, pogotovo kada su detalji u pitanju, pa ono što se može videti još uvek treba uzeti sa rezervom, a nije isključeno da je potrebe slikanja iskorišćena verzija ranog prototipa.

Foto: Aston Martin

U narednih šest meseci, DBX čeka prava tortura, od ledenog severa do afričke pustinje, sa Nurburgringom koji je poligon za brzinske testove, i Alpima za testove na velikoj nadmorskoj visini.
Aston Martin je još uvek tajanstven po pitanju pogona. Pretpostavlja se da će DBX deliti platformu i proizvodni pogon sa Lagondom limuzinom čiji početak proizvodnje je zakazan za 2021. godinu. A pogon u Walesu već je najavljen i kao kolevka elektrifikacije Aston Martina. Mada se pretpostavlja da će prvi DBX-ovi biti sa V12 benzincem iz kuće i V8 iz AMG-a, pretpostavlja se da će vlo brzo biti preuzet i kompletan hibridni sistem od Mercedesa.
Aston Martin ne skriva da je DBX izuzeno važan za fabriku, obzirom na popularnost SUV-a, ali i već postojeće i dolazeće modele kao što su Lamborghini Urus i Ferrari Purosangue.

 

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Porsche predstavio 911 GT3 u osveženom izdanju

Porsche predstavio 911 GT3 u osveženom izdanju sa dosta unapređenja i modifikovanim agregatom i ...

BMW otkrio motor za svoj trkački M Hybrid V8

BMW razvija M Hybrid V8 bolid za LMDh klasu koji će debitovati u Daytoni ...

SEAT modeli sa odličnim paketima uštede u Srbiji!

SEAT modeli sa odličnim paketima uštede za kupce u Srbiji! SEAT Srbija najavljuje posebnu ...

Formula 1 – Norrisu pobeda za kraj sezone

Formula 1 – Norrisu pobeda za kraj sezone u trci koja je označila i ...

Da li su točkovi od 23 cola maksimum?

U poslednjih 25-30 godina točkovi na automobilima drastično su porasli, i postavlja se pitanje ...

Suzuki Vitara odmah po uplati

Ono što mnogi evropski uvoznici i prodavci Suzukijevih vozila nisu uspeli da obezbede, ostvario ...