fbpx

Konačno pobeda za Peterhansela, kod motociklista potpuno neizvesno

Aktuelni šampion Dakara Stephane Peterhansel konačno je stigao do etapne pobede, dok se kod motociklista vodi neizvesna bitka

Foto: Peugeot

Stephane Peterhansel uspeo je da pobedi u maratonskoj 498 kilometara dugoj deonici 8. etape Dakara između gradova Uyuni i Tupiza u Boliviji. Najveći konkurent do druge ovogodišnje pobede Peterhanselu je bio kolega iz tima Peugeot Cyril Despres, koji je na cilj stigao sa samo 49 sekundi zaostatka.

Foto: Peugeot

Međutim, Despers je odavno izgubio svaku nadu u visok plasman obzirom da zaostaje čitavih 45 časova. Na treće mesto u najdužoj do sada brzinskoj deonici plasirao se vozač Toyote Hilux Nasser Al-Attiyah, koji je uspeo da odbrani svoje drugo mesto u generalnom plasmanu iza Carlosa Sainza sa 1h 6 min zaostatka. A vodeći u generalnom plasmanu Španac Carlos Sainz je imao dovoljno luksuza da vozi nešto rezervisanije, obzirom da je po pravilima, kao vodeći i startovao prvi, rašćišćavao put svima iza sebe, i kao prvi otkrivao opasna mesta. Završio je sa sedam minuta zaostatka i zadržao sasvim pristojnu prednost od 1h 06 min. ispred Al-Attiyaha.

Foto: Yamaha

Kod motociklista ponovo promene i novi pobednik. Najdužu deonicu do sada najbrže je prešao Antoine Meo na KTM-u. Meo i Toby Price prvi deo brzinskog ispita vodili su naizmenično, ali ih je prestigao Ricky Brabec, koji je bio najbrži na sedam od 10 kontrolnih tačaka. Amerikanac Brabec na Hondi je pobedu ispustio u poslednjoj deonici i to za samo jedan minut. Koliko je bilo izjednačeno, najbolje govori podatak da su prva trojica završila unutar tri minuta nakon 498 kilometara vožnje.
Od favorita i vodećih iz generalnog plasmana padove su doživeli Xavier de Soultrait i Pablo Quintanilla, a Quintanilla se i povukao sa Dakara 2018. Joan Barreda na Hondi sa povređenim kolenom nije mogao bolje od sedme pozicije sa 12 minuta zaostatka. Vodeći i jedni vozač na kojeg Yamaha može da računa je Van Beveren, koji je imao relativno miran dan, ali se njegova prednost u generalnom plasmanu poprilično istopila i sada je samo 22 sekunde, ispred Kevin Benavides na Hondi.
Brzinski ispit predviđen za ponedeljak je otkazan zbog lošeg vremena, a pogotovo stanja u kojem se našao bivak koji je trebao da rpimi vozače i timove iz podrške. Naredna 9. etapa voziće se u utorak.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Test: Dacia Sandero Stepway ECO-G 100 – senzacionalno!

Pitamo se da li je Renault svojom Daciom Sandero Stepway uspeo nemoguće – kupcima ...

Nova Mazda CX5 zvanično predstavljena

Nova Mazda CX5 zvanično predstavljena a u evropske salone automobila stiže u decembru ove ...

Honda HR-V nabildovana za 2019.

Za 2019. Honda će pomalo osvežavati svoje modele, a u sklopu te aktivnosti, dobroćudni ...

Renault 4 umesto točkova dobio elise i poleteo

Legendarni Renault 4 je proslavo 60. rođendan, a na poklon umesto točkova dobio elise ...

Formula 1 – Norrisu pol pozicija u Singapuru

Formula 1 – Norrisu pol pozicija u Singapuru, oporavak Verstappena i slab rezultat za ...

Predstavljen Mercedes AMG GLC53

Predstavljen Mercedes AMG GLC53 sa snažnim rednim šestocilindarskim turbo motorom i ubrzanjem od 4 ...