fbpx

Seat Tarraco najveći SUV iz Španije

Seat je u Parizu zvanično otkrio Tarraco, svoj najveći SUV

Foto: Seat

Seat Tarraco je treći SUV koji će stizati pod markom iz Španije. Iako je praktično pandan Škodi Kodiaq, znatno oštrijim linijama na karoseriji donosi i znatno dinamičniji karakter, što potvrđuje da će za cilj imati i nešto mlađu populaciju kupaca. Svakako zanimljiva opcija će biti mogućnost izbora između pet ili sedam sedišta, u skladu sa potrebama.

Foto: Seat

Tarraco, osim što je najveći Seatov SUV, poslužio je i za premijeru potpuno novog enterijera, koji ćemo sasvim sigurno uskoro gledati i u drugim modelima ove marke. Potpuno je nova digitalna instrument tabla, kojoj se pridružuje infotejment u tablet stilu, postavljen visoko na armaturu. Standardni višenamenski ekran biće 8 inčni, a opcija će biti veći od 10,25 inča. Zanimljive su i aplikacije od drveta koje do sada nismo sretali u Seatu, što najavljuje da će Tarraco biti postavljen u viš, luksuzni segment SUV, mada će izbor osnovnih paketa opreme kupcima biti jednostavan, obzirom da ih ima samo dva – Style i Xcellence.

Foto: Seat

I izbor motora u Tarracu će biti jednostavan. Benzinac od 1.5 litara ima 150 KS, a dvolitarska verzija 190 KS, dok će se doro poznati dvolitarski dizel moći kupiti sa 150 ili 190 KS. Opcije su izbor menjača i pogona. Tarraco može imati sedmostepeni DSG ili šestostepeni manuelni menjač, a pogon na prednjim ili svim točkovima.

Foto: Seat

Za 2020. godinu najavljena je i plug-in verzija sa 206KS i 400 Nm, sa autonomijom od 50 kilometara na struju, i emisijom CO2 manjom od 50 g/km. Šta više, najavljena je i FR verzija, bez podataka o mogućoj snazi, ali uz obećanje odgovornih da će biti najsportskija u klasi.
Prodaja najvećeg Seata počinje početkom 2019. godine.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Sudbina BMW-a i3 i i8 je pod znakom pitanja

BMW je možda ušao u svet električnih automobila sa modelima i3 i i8, ali ...

Predstavljen novi Audi Q5 Sportback

Predstavljen novi Audi Q5 Sportback, koji nastavlja da konkuriše modelima kao što su Mercedes-Benz ...

Russel menja Hamiltona u Mercedes-AMG bolidu Formule 1

Na trci Formule 1 za Veliku nagradu Shakira George Russel će zameniti Covid-19 pozitivnog ...

Na prodaju motorhoum F1 tima Force India

Na prodaju motorhome F1 tima Force India, a obzirom da ima 380 m² potpuno ...

Maserati Grecale je konkurent Porsche Macanu

Maserati Grecale je konačno predstavljen, model je koji bi trebao konkurisati Porsche Macanu, a ...

Hyundai i20 N – stiže supermini

Hyundai će se suprotstaviti Fiesti ST i Polu GTI svojom novom “vrelom” verzijom i20, ...