fbpx

Formula 1 – za Alpine F1 počela sezona iz pakla

Formula 1 – za Alpine F1 sezona iz pakla je počela očajnom predsezonom na koju su se nadovezali očajni rezultate prve trke, a ni tu nije kraj

Formula 1 / Apine A524 // Foto: Alpine Formula 1 Team media

Formula 1 – za Alpine F1 sezona iz pakla je počela očajnom predsezonom na koju se nadovezali očajni rezultate prve trke. Na žalost po navijače tima Alpina, ni tu nije kraj. Prema objavi RacingNews365 iz Formula 1 tima Alpine su otišla dva ključna čoveka. Tehnički direktor Matt Harman i šef aerodinamike Dirk de Beer napustili su tim. Navodno su već predali ostavke na svoje pozicije, a uz tim su još samo koliko moraju biti prena otkaznom roku. A ni to neće dugo trajati, samo do aprila kada će potpuno napustiti francuski tim.
Dodatna loša vest je da su obojica (navodno) svoje odluke doneli još i pre zvaničnog otkrivanja F1 bolida Alpine A524, koji je prema do sada viđenom najgori automobil na gridu. Za prvu trku sezone Formule 1 2024. Esteban Ocon i Pierre Gasly su se kvalifikovali 19. i 20., a trku završili 17. i 18. Šta više, još nakon tri dana predsezonskih testova, oba vozača su rekla da je A524 spor i da ima previše ograničenja, tako da su na prvu trku za VN Bahreina došli bez previše ambicija.

Formula 1 / Apine A524 // Foto: Alpine Formula 1 Team media

Odlazak dva ključna čoveka je sada samo so na ranu tima u kojem očigledno nešto ne funkcioniše kako treba. Ne treba zaboraviti da su prošle godine otkaze u timu dobili šef tima Otmar Szafnauer i sportski direktor Alpine F1 Alan Permane. Pat Fry je napustio svoje CTO mesto, a CEO poziciju je izgubio i Laurent Rossi. Harman koji sada odlazi je u Alpine F1 proveo pet godina, a pre toga je radio za Mercedes-AMG F1 tim, dok je De Beer veteran u Formuli 1 i po drugi put se u Alpine vratio 2019. godine.

  • Show Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

BMW M Divizija napušta DCT menjače

BMW M Divizija napušta DCT menjače a manuelni menjači će potrajati bar još sedam ...

BMW seli proizvodnju u Austriju i Englesku

Neki od BMW modela umesto “Made in Germany” dobiće drugačije etikete, obzirom da se ...

Nissan (konačno) predstavio novi Qashqai

Nakon skoro dve godine odlaganja i zakašnjenja, Nissan je predstavio novi Qashqai, model koji ...

Novi SUV iz VW-a zove se Nivus

Novi kompaktni SUV iz Volkswagena zove se Nivus, a na tržište stiže u drugoj ...

Finale Extreme E šampionata premešteno u Englesku

Prva sezona Extreme E šampionata električnih offroadera umesto u Argentini svoje finale imaće mnogo ...

Novi automobili su sve teži i teži

Novi automobili su sve teži i teži, a prosečna masa automobila je u poslednjih ...